Darıca Hayvanat Bahçesi

 

,

Benim Hayvanat Bahçeleri ile ilgili düşüncelerim çok net, bir daha kolay kolay hiç bir güç hayvanat bahçesi gezdiremez bana. Ankara Hayvanat bahçesi ziyaretim yetti   şimdilik daha fazlasını  görmek istemiyorum.

Geçen hafta  ise “Hayvanları Koruma Günü” kapsamında İrem’lerin okul gezisi vardı Darıca hayvanat Bahçesine . Hayvanlara bayılan kızımı çok heyecanlandıran bu gezinin organize edilmiş olmasına sevindim, benden istese çok zordu çünkü:)  Fotoğraf makinasını  öğretmenin izin verirse götürebilirsin  teklifimi de duyunca  çok daha fazla sevindi.  Öğretmeninden hemen izin almış ertesi gün fotoğraf makinası için.

Cuma günü gittiler geziye, hafta sonu ödevleri de geziyi yazmaktı. Yolculuğun başından, İstanbula doğru 1 saatlik mesafede olduğuyla başlamış anlatmaya. Oo dedim bu kadar detaylı anlatmaya başladıysa epey yazar diye düşündüm ama gördüğü hayvanları yazıp toparlamış sonra dönüş yolunca uyuduğunu sandığını belirtmiş 🙂 Alem bu çocuklar ya sıkılınca hemen bitiriveriyorlar ödevlerini .

En çok deveyi sevmiş. Bir de ne zaman birlikte ailecek  gideceğimizi sorup duruyor. Unutmuyorlar da bu küçükler hiç bir şeyi, kafeslerde sağlıksız ortamlarda içimin dayanmadığını nasıl anlatırım bilemiyorum artık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Darıca yıgezmek hem hoşuma gitmişti hem gitmemişti..karmaşık bir his..
  bakımsız, pasaklı halleri..
  tatlılıkları…
  karışık bir his..

 2. hayvanat bahçeleini, sirkleri, yunus parklarını hiç sevmiyorum ama Darıca hayvanat bahçesi özel mülk olduğu için çok daha sağlıklı ve bakımlı hayvanlar….
  Çalıştığım dönemlerde katolog çekimlerini orada yapardık…

  İrem’e ödev konusunda çok hak veriyorum. Öğretmenler pratik öğrencileri sever:)

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com