DANTEL BEBEK ALBÜMÜ

StilDirektör’cüğümüze yaptığım Kırmızı Dantel  Albüm kabından bu kez bebekler için yaptım.

Pamuk kanvas kumaş üzerine  desenli tül kullandım, maalesef  o aşamayı fotoğraflamamışım. Albüme uygun  boyutlarında kestiğim kumaşları önce   birbirine diktim. Sonra  detaylarını burada anlattığım albüm kabı  için  dikişe devam ettim.

Mavi olan albüm,  tabi ki bebeğim Kerem için.  Fotoğraflarını bastırıp yerleştirdim bile.  Bilmem kaç fotoğraf arasından seçmek, gereklileri photoshopta düzenlemek ne zor iş tahmin edersiniz. Bu albümümüz doldu 1 albümlük daha fotoğrafımız var, basılmış şimdilik,  yine bu kaplardan yapmayı düşünüyorum.

Bu arada   baskıdan sonra fotoğraflara bakarken bazılarının üstten kesik olduğunu farkettim, kafalar yarım fotoğraflar vardı.  Aradım hemen stüdyoyu anlattım “cd ile birlikte gelin, bakalım” dediler. Bebekle uğraşmayayım diye eşime devrettim hemen görevi, cd yi yarım fotoğrafları verdim.  Kızgınım, o  kadar  hatalı olduklarına inanıyorum ki…  Stüdyoda incelenince sorunun benim photoshopta yaptığım croplar yüzünden fotoğraf boyutunun ve dolayısıyla baskı boyutunun  değişmesi olduğu anlaşılmış. Eşim  hiç bozuntuya vermeden   “nerde bulacam crop yapan hatunu, yapmışsa da hatunu değiştirecek halimiz yok, fotoğrafları değiştireceğiz” diyerek şaka yollu farklı kağıtlara yeniden bastırmış yarım fotoğrafları.

Pembe  albüm ise Komşu prensesimiz Duru’nun yaş günü hediyesi. Albümün üzerini nasıl süsleyim derken Embir’in 10 marifetteki Çiçek yapımı yazısı yetişmişti imdadıma.

Her iki albümde kullandığım diğer detay ise çıkartma.

Duru’cuğumun şansı dantellerden  açık, süslü olacak sanırım, geçen yıl doğum hediyesi olarak da Dantelli Çerçeve yapmıştım.

7 thoughts on “DANTEL BEBEK ALBÜMÜ

  1. İkiside birbirinden harika görünüyor, ellerine sağlık.
    Eşin’e çok güldüm :))))

  2. Kuzum bunlarda süper olmuş valla bayıldım

    — Bebeğin olunca yapalım sana da şekerim, söz verdin bak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir