Çubuklardan Kuklalar

Çocuklar ne kadar büyürlerse büyüsünler anneleriyle birlikte faaliyetler yapmaktan çok keyif alıyorlar. Çubuklardan faaliyet yapmak üzere malzemelerimizi çıkardığımda kuzenleri Batu da bize gelmişti. Yaşı itibariyle el işi becerilerini yapmaya en heveslileri de kendisidir zaten, O da bayıldı bu kuklalara. Batu’nun da desteğiyle ben bu üç karakteri yaparken Oğuz Kaan ve Kadir Mert de kendi kuklalarını hazırladılar. İlk üç kukla için; anne, baba ve evin kızı karakterlerini olabildiğince abartılı şekilde yapmayı tasarladım. Yaptıktan sonra da fotoğrafta görülen en soldakini  Simpson’lara, ortadakini de Haydar Dümen’ e benzetmiş olduğumu farkedip güldüm hatta:) Bu kuklalar için eczacı bir arkadaşımızdan almış olduğumuz abestan ( doktorların ağız muayenesinde kullandığı çubuklar) kullandık.  Bunun yerine dondurma çubukları veya adana kebap yapmak için hazırlanmış ahşap cubuklardan kullanabilirsiniz. Bunun dışında biz renkli el işi kağıtları, hareketli gözler,  markor kalem ve kuvvetli yapıştırıcı kullandık. Tamamen kendi yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze kalmış, ip, kurdele, kumaş ve benzeri malzemeleri kullanarak yaratabilirsiniz kuklalarınızı.  Bu Kadir Mert’in kendi  yaptığı kukla. İsmi de Profesör Çatlak’mış.

Oğuz Kaan’ın yaptığı kukla ise güreşçi kuklaymış. Erkek çocuk annesi olmam itibariyle bildiklerime dayanarak söyleyebilirim ki bu bir Smackdown güreşçisi hatta maskesi itibariyle Rey Mystreio olabilir.

4 thoughts on “Çubuklardan Kuklalar

 1. Ayy..Bayıldım bunlara.Anaokulunda haftaya stajım var farklı bir etkinlik olsun istiyordum,ne yapsam diye düşünürkeenn…süper oldu.

 2. İkinci çocuk için ne çok not aldım ben sizleri izlerken…:)

 3. ben sizin yaratıcılığınıza hayranım canım
  nasıl birşey bu her malzemeden binael çıkarıyorsunuz
  tebrikler
  çocukları da kutluyorum
  gelecekte kesin mucit veya bilimadamı olurlar
  bu yaratıcı anneye sahip olan çocuklar
  sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir