ÇOÇUKLARIMIZ TİŞÖRT TASARLADI

Kumaş boyalarımızı, kumaş kalemlerimizi, fırçalarımızı alıp çoçuklarımızla beraber tişörtler yaptık. Çocukların kendi tasarımları ve biraz da annelerinin desteğiyle yapılan tişört faaliyetinde hepimiz çok eğlendik

Yapılışına gelince;
Öncelikle yeni aldığımız tişörtlerimizi yıkadık ve ütüledik, tekstil kimyasallarının üzerinden atılması ve boyanın emilmesi için bu işlem çok önemli.
Tişörtlerin arasına boyanın arka tarafına geçmemesi için kalın kağıt ,mukavva yerleştirdik.
Sonra gönlümüzce boyadık tişörtleri.
Detayı görülen; ?yuvarlak suratlar? tişörtü için; daire şeklinde bir kapak ile baskı yapıp, fırça ile düzelttik. Kumaş kalemleri ile göz ağız,burun, saç çizdik.
Boyama işlemi tamamlandıktan sonra 1 saat tişörtlerin kurumasını bekledik. Boyaların kurumasının ardından tişörtleri ters yüzlerinden kızgın ve buharsız ütü ile 5 dk. ütüledik. Tabii bunlar bizim kullandığımız kumaş boyasının üzerinde yazan talimatlardı. Kumaş boyasına göre farklılık gösterebilir.

Ve böylece parkta bahçede giymek için şirin tişörtlerimiz oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Damla, çok sevindik, bu şekilde ulaştığına, merak ettim şimdi Ilgaz’ın çizdiğini de yaptıktan sonra paylaş olur mu ?

 2. Ilgaz geçen gün kendi tişörtlerinden birine hiçbir kağıda çizmediği gibi bir insan yüzü çizmiş, onu kalıcı hale getirmek için kumaş kalemi ararken bakın kendimi nerede buldum 🙂 Çok güzelmiş bunlar çok, yarın hemen Ilgaz’a göstereceğim.

 3. bence çok ğüzel bir tasarım… suat çetin

 4. merhaba…
  Ben de çıkmayan kumaş kalemlerinden elde etmek istiyorum.. Miktarı çok olacak biraz. Marka verebilir misiniz. Bana yardımcı olur musunuz.. Tşkler..


  Merhabalar,
  Kendi tişörtünü yap yazımızda kullandığımız marka kalemler net olarak görülmektedir. Piyasada başka hangi markalar var emin değiliz, kırtasiyeden rastgele almıştık.

 5. waaaaw bu da super bir fikir. cocuklar nasilda hevesle ve sevgiyle giyerler desenlerini kendileri olusturduklari tisortleri…supersiniz :))

 6. hocam kumaş boyama kalemi nerde satılır bilmiyorum ama ben paint marker die kalemler var onlardan kullanıyorum! tabii fabercastel in versatil kalemleride kumaş yıkandıktan sonra hemen çıkmıyor!

  saygılar!!

 7. kumaş boyama kalemi nerede satılır markası var mı sorduğumda bana şaşkın ifadelerle bakıyorlar nasıl edinebilirim bana bir yol gösterin lütfeeeen

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com