Çocuklara Peynirli Poğaça

Bütün bir dönem boyunca derslerine çalışan çocuklarımız bugün karnelerini alıyorlar. Tüm çocuklarımıza  bol bol dinlenebilecekleri, eğlenebilecekleri iyi bir tatil olmasını diliyoruz.  Onlar karne alıp okuldan gelmeye bu poğaçaları hazı etmeye çalışacağım.

Fotoğrafta görülen poğaçaları geçenlerde gelen misafirlerim için yaptım. Kabartma tozuyla yaptığımız için mayalı olanlardan daha dayanıklı olan bu puaçaları misafirlerim için bir gün önceden yaptım. Yaptım ama peyniri ya çok bol koydum ya da çok yağlıydı o yüzden hepsi tepsiye aktı ben de oturdum baştan başka peynirle ve daha az koyarak yaptım. İkinci seferdeki çok güzel ve şekilli oldu. İşte kabartma tozuyla yaptığım peynirli poğaçalarım.

1 su bardağı zeytin yağı

1 su bardağı yoğurt

yarım paket yumuşak margarin

1 paket kabartma tozu

2 yumurta ( 1 sarısı yüzüne)

az şeker

tuz

aldığı kadar un, üzerine çörek tou ve/veya susam.

İçi için peynir, maydanoz

Hamuru hazırladıktan sonra ufak bir mandalina kadar parça alın ve elinizde yuvarladıktan sonra yassılaştırın, ortasına az peynir koyup kapatın. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. ÜĞzerlerine yumurta sarısı sürün ve çörek otuyla süsleyin.

Afiyet olsun..http

5 thoughts on “Çocuklara Peynirli Poğaça

 1. afiyetler olsun dicem ama ..
  nolur margarin-li yemesin yavrular
  emi ? :=)
  nunuşun poğaçalarından yap annesi !
  🙂
  iyi tatiller
  sevgiler ..

 2. burada neler oluyor ?zeliha senin ağzında çıkanı kulağın duyuyor mu?fulyacım bu kim niye böyle terbiyesiz konuşuyor?

 3. Sn okuyucu, uzun zamandır farklı isimlerle defalarca yazdığınız yorumlar takip altına alınıp IP adresiniz tespit edilmiştir. Saygısız ve terbiyesiz yorumlarınıza devam edersiniz hukuki yollara başvurmak zorunda kalacağız. Bilginize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir