Çocuk ve Uyku

Bizimkiler çok zor kalkıyorlar sabahları, tabii annelerine çekmişler. Hele ki kışın, sıcacık yataklarını bırakıp dışarı çıkmak hiç işlerine gelmiyor. Sabahları uzun süre uyandırmaya uğraşıp da uyandıramayınca ikisini de yataklarında uyuyorlarken giydirmeye başlıyorum.. Ben giydirirken Onlar uyanıp kendileri devam ediyorlar giyinmeye.

Dün sabah nedense bir türlü uyanamadılar. Bu arada ben giydirip boyunlarına rozetlerini bile takmış oldum.  Okul kıyafetleriyle tam takım yatakta yatan iki tip düşünün üstelik birisi, formasından bihaber, yorganı üstüne cekmeye ugrasıyor;

-Oğlum, isterseniz bir de yüzünüzü yıkayıp getireyim ne dersiniz diye sordum??

Gözünü hafifçe aralayıp

-Teknoloji müthiş ilerlemiş derim anne, dedi…

-:)

14 thoughts on “Çocuk ve Uyku

 1. Cevaba bak yaa 🙂

  Rahatlarına nasıl düşkün bu ufaklıklar,ben bu giydirme faslını 4.sınıfta filan bıraktım.13 yaşında oldu hala çok ağır uykusu.

  Kıyamıyor insan,annelik böyle işte di mi Fulya’cım…

 2. Bende bu yaşa geldim hala öyleyim. Akşam geç saatlere kadar oturuyorum uyku aklıma gelmiyor. Sabahta kalkamıyorum. Ne yazıkki oğlumda bana çekmiş. Bakalım okula falan gidince bu halimiz nolcak?

 3. Evet bizde sizin yaşadıklarınızı aynen yaşıyoruz.
  Hergün Alper Baha’yı ben yatakta giydiriyorum. Yüzünü yıkamak ona kalıyor. Onu da bazen bana yaptırıyor. Ben elime su alıp yüzünü yıkıyorum. Eğer kendi yıkamışsa bu seferde portmanto nun önünde yatmış bir çocuk buluyorum.
  Teknolojinin ilerlemesi herkes için iyi olacak 🙂

 4. hahaha hazır cevap nesil işte. Ben birgün uyku sersemi yakayı takmadan yollamışım okula, okuldan geldi, yakasını kaybetti diye kızdım, meğer zaten takmamışız :)))

 5. Hepinize güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim,

  Delfina’cım, bizde de daha boyle gider bu durum gibi gorunuyor,

  Zeynep’cim, ne cok guldum yorumuna, teşekkür ederim, demek hepimizinkiler aynı

  Sesiber’cim bizde de yaşanıyor benzer hikayeler, hep benim dalgınlığımdan ustelik:)

 6. :)) teknoloji harika olurdu tabii:)

  bu arada bende de durum tam tersi. bebekliğinden bu yana hep erken uyanan bir çocuk. o yüzden çok özenirim en azından haftasonları biraz daha uyumaya:) allahtan gece çok güzel uyuyor kalkmıyor:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir