ÇOCUK KİTAPLARI SOBE

dünyayı öğreniyorum- uygarlık macerasıAnnelerin eğitim imecesi” konusuyla sobelendik sevgili Periliköşkümüz tarafından. Çocuklar için tavsiye edeceğimiz kitaplardı bunlar. Sobe de tesadüf denk geldi. Size tanıtmak istediğimiz çocuk kitapları İş Bankası Kültür Yayınlarına ait olan Dünyayı Öğreniyorum serisi.

Seri dört kitaptan oluşuyor. Biz “Uygarlık Macerası” ve ” Zamanda Yolculuk” kitaplarını aldık, en kısa zamanda diğer iki kitabı da alarak seriyi tamamlayacağız.

Kitaplarda olaylar ve mekanlar resimlerle çok detaylı anlatılmış. Uygarlık Macerası kitabında çiftlik hayatı nasıldır, dünyanın hangi bölgelerinde insanlar ne tür evlerde yaşarlar, Okulda, Hastanede, Tiyatroda vb. kimler ve hangi bölümler vardır keyifli bir şekilde öğreniyor çocuklar.

zamanda yolculuk

Zamanda Yolculuk kitabında ise ilk insanlardan, antik mısır çağına, Çin Seddinden Şövalye ve Şatolara kadar bir çok farklı konuya değinilmiş. Kitaplar da 6-9 yaş arası çocuklara yönelik olduğu belirtilse de yaş aralığının çok daha geniş olduğunu bütün çocukların çok ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Şimdi sobeleme sırası biz de sevgili enerji ve huzur’u , mavianne’yi ve fulya’yı sobeliyoruz. Önerilerinizi merakla bekliyoruz arkadaşlar

Ekleme;

Tubitak kitaplığı da çocuklar için çok beğendiklerimiz arasında. Aşağıdaki yazılara da göz atabilirsiniz.

Tubitak Erken Çocuk Kitaplığı

Çocuğuma Masallar- Uçanbalık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ben AFYON/Hocalar İlçcenin Akçadere İlköğretim Okulnda çalışıyorum .Bulunduğumuz yer E sınıfı bir yer öğrenci velilerimizin gelir düzeyi çok düşük.Öğrencilerimiz kapları parçalanmış kitapları okumaya çalışıyor.Sizden çocuk kitaplarınız dan göndermeniz.Bu çağrımıza karşılık verirseniz,çocukların yaşadığı mutluluğu sizide görmek isteyeceğinize eminim.

 2. Bu kitaplar bence de çok faydalı ve güzel görünüyorlar.. Ben de çocuguma peri masallarındansa bu tür yayınlar göstermeyi tercih ediyorum. Malum çağımız bilim çağı ve şimdiki çocuklar da daha zeki ve bilinçli.. Algıları açık. Onları peri masallarıyla padişahlı krallı masallarla oyalayamayız.Tübitak yayınları özellikle tavsiyemdir.. Sevgiler

 3. merhaba,

  kitap önerileriniz ve sieniz bir harika. Sanırım oğlunuz 7 yaşlarında kitap konusunda Tübitak çocuk ve dergileri muhteşem. tavsiye olunur.

 4. Zamanda Yolculuk dikkatimi çekti :))
  Ama benim sobeme cevap vermediniiiiz :S
  öpüyorum koccaman
  görüşürüz 😉

 5. sobelenmişim…
  bu konuda pek başarılı sayılmasam da hemen cevaplayacağım sobenizi….

 6. Bu kitaplari benim cocuklarim da okumuslardi ve begenmislerdi. Herseyden evvel yogun ve cazip gorselligiyle ogretiyorlar cocuklara. Guzel yontem.
  Velakin bence bu kitaplar gibi bizim de serilerimiz olsa, kendi kulturumuzu ve gecmisimizi boyle cazibeli sekilde anlatan, buna hayiflaniyorum. simdilerde cok guzel cocuk kitaplari var ama, maalesef cogu yabanci kulturleri anlatiyor ve baskalarini ogrenecegiz diye kendimizi unutuyoruz, bu da cok hosuma gitmiyor.
  Yayinevleri yazarlara destek vermeli, ebeveynden talep gelmeli…vs vs…
  Tesekkurler hos paylasimlar icin,

 7. Ne güzel bir sobe konusuymuş bu böyle.:)Karton kitap dönemini bitirdiğimizde ilgileneceğim tavsiyelerinizle. Şimdilik hayvanlar, taşıtlar, eşyalar, meyveler… öğrenimi aşamasındayız.:)

 8. Bu kitapları seneler önce bir gazete ek olarak vermişti ve ben çocukları bu kitaplarla büyüttüm
  çok eğlenceli ve bilgi verici,
  güzel bir öneri annelere bu kitaplar 🙂

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com