ÇOCUĞUNUZ SİZDEN NE BEKLİYOR?- YANKI & ŞULE YAZGAN

Çocuk psikiyatrı Yankı Yazgan ve çocuk doktoru Şule Yazgan’ın birlikte yazdığı kitapta; doğumdan başlayarak 7 yaşına kadarki dönemde aşılan gelişim basamaklarına, sağlık sorunlarına, beslenme ve büyümenin en önemli yanlarına, duyguların ve zihnin gelişimine , hayat içerisinde yaşanabilecek olayların çocuk ve aile üzerindeki etkilerine ilişkin kendi tecrübelerinden oluşturdukları 250 soru ve cevap bulunuyor.

Kapak tasarımı gibi içi de cıvıl cıvıl ve özenle hazırlanmış bir kitap; bazı soruları çok gülerek okudum , bazılarında kendi sorularımı buldum.

Çocuğun kişisel gelişimine yönelik ilk kısmını beni daha fazla etkiledi, kızımın yaşıyla ve şu anki sorularımla alakalı olsa gerek. Çocuğun kişisel gelişimini alt başlıklarda toparlanmış; çocuk ve psikiyatrisi, duygusal gelişim, cinsel kimlik, aşırı hareket -dağınık dikkat, dil gelişimi ve iletişim, oyun ve oyuncak, yuvaya hazır olmak, medya ilişkisi gibi.

Fiziksel gelişim başlığı altında toparlanan, hastalıklar ve beslenme ile ilgili kısım da çok faydalı özellikle 0-3 yaş arası bebeği olanlar için.

0-7 yaş arası çocuğu olan herkes başucu için bu kitaptan edinmeli bence.

Ayrıca kendilerine ait www.guzelgunler.com adlı websitesinden de bir çok faydalı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kitabın arka kapağında yer alan yazıyı dikkatlice okuyun;

“Çocukluk adeta gelecek için yaşanır, diyebiliriz. Üstelik, o gelecek, çocuktan ziyade, çocuğun hayatındaki yetişkinlerin kafasındadır. Çocuk görmediği-bilmediği hatta tahmin bile edemediği bir geleceğin hazırlığındadır.

Büyütmek, bir çocuğun gelecek hazırlığını yapmasına, bugününü en güzel şekilde yaşamasına, büyümesine yardım etmektir. Onun önündeki engelleri kenara çekmek ya da aşması için yol göstermektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çocuğunuz sizden ne bekliyor adlı kitap gerçekten çok güzel ve herkese tavsiye ederim.Bizlerle bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

  2. Bu kitap önerisi için teşekkürler.En kısa sürede temin etmeye çalışıcam…

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com