Çişler Tuvalete

Kerem’i 2 yaşını doldurmak üzereyken başladığımız tuvalet eğitimini ancak gündüz kısmını tamamlayabildik 🙂 🙁 . Bu  gecikmeli tuvalet eğiminin büyük sorumlusu  benim tembelliğim olsa da Kerem’in isteksizliği de çok etkiliydi. Bu süreçte 4-5 kez başlayıp sonlandırdığımız   tuvalet eğitiminde zaman zaman kakasını söyleyip tuvalete yaptı, yaptığına sevindi.  Çoğu zaman klozetin içine düşeceğini düşünerek uzaklaştı. Pepee nin “çişler tuvalete, kakalar tuvalete” şarkısını  bir hevesle  söylediği  günler olduğu gibi aldığım renkli külotlara bakıp “bezimi istiyorum” diye ağladığı günler oldu. Demek ki her çocuk bir olmuyormuş, İrem 2,5 yaş civarında tamamlamıştı. Geçen yaz dönemini  kaçırmamızdan sonra kışın  taşınma araya girmesi negatif yönde etkiledi.

Yaklaşık 3 hafta önce  bu eylülde kreşe de başlayacak artık tuvalet işini çözmeliyiz diye düşünürken kakasını yaptığını farkedip tuvalet koştuk, portatif tuvalet adaptörümüz taktık, kakasını yaptığına çok sevindi Kerem Bey ( ve tabi biz de). O tuvaletin ardından  sabah kalkınca  külot giyelim, arık bez takmayalım tamam mı dedim. İlk kez onayladı, tamam dedi. Sabah işe giderken çok emin olamadım tabi, ne yapacağından . Akşam geldiğimde ise neşe içerisinde bezinin olmadığını gösterdi. 1-2  küçük kaza dışında o gece bir dönüm noktası oldu bizim için.  O kadar uğraştık uğraştık, birdenbire oldu 🙂 Kısa zamanda uykuda taktığı bezi de atarak tamamlarız diye düşünüyorum tuvalet eğitimini.

Not: Fotoğraf Google dan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aferin Kerem’e.Umarım çok yakında tamamen kurtulursunuz.

  2. aferin ona, ne kadar güzel kendi isteğiyle bezi bırakıp bunla gurur duyması…merak etme annesi gece taktığı bezi de bırakır yakında…

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com