ÇINGIRAKLI ORGU TOP

orgu top

Özellikle 0-18 ay bebeklerin çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz çıngıraklı orgu topu; çocuğu olacak arkadaşlarımıza hediye olarak ayırdık.

Şıngırtı sesini maalesef duyuramadığımız topun yapılışına gelince;

Gerekli Malzemeler;
Merserize iplik, tığ, elyaf, çıngırak (ya da bizim bulduğumuz gibi bir çözüm)

Fotoğraflardan da takip edebileceğiniz üzere; normal dolgu ile 4 farklı renk merserize ipliği kullanarak bir top örmeğe çalıştım. Topun yan tarafında daha sonrasında elyaf ve çıngırak koyarken kullanacağım bir açıklık bırakarak ördüm. Yeterli açıklıktan sonra birleştirerek devam ettim.

Oyuncakçılardan küçük basit bir çıngırak arayıp bulamayınca kızımın oyuncak kolleksiyonundan faydalanmaya karar verdim. Bulduğum metal, küçük bir şeker kutusunun içerisine, ses çıkarabilecek küçük toybox oyuncaklarından koydum, sallayarak denedim bayağı ses iyi. Bu şekilde hazırladığım çıngırağı ve elyafı topun içerisine yerleştirdim. Açık olan kısmı dikiş ile kapattım.

İşte bu kadar, örgü sevenler için hiç zor değil.

NOTLAR:

Denemedim ama içine yerleştirdiğimiz çıngırak düşük sıcaklıkta yıkanabilir gibi geliyor bana.

Ama bebekler soz konusu olunca elyaflar sık orguye rağmen çıkar mı acaba diye düşündüm de şimdi, belki de en iyisi içine astar ilave edip elyafı da astara yerleştirmek olacak.

8 thoughts on “ÇINGIRAKLI ORGU TOP

  1. ohh be ne güzelmiş yorum yazabilmek bu arada en sonunda seninle dükkan açıcaz Fulya’cım ben sana söyleyeyim bak olacağı budur

  2. özlemcim.senin bu tığ becerin kıskandırıyor beni.Harika bir oyuncak olmuş.Minik bebekler yumuşak bu tarz oyuncaklardan çok zevk alırlar.Yeni bebek oyuncağı tasarımlarınızı bekliyoruz….Bu arada dışarıdaki fırtına sinir bozucu….

  3. Tesekkurler Fulya’cım. Bizde cocuklar kadar seviyoruz oyuncakları, laf aramızda.

  4. ??? aslında bu örgü toplardan bende yapmıştım. süpriz yumurtaların içindeki plastik yuvarlaklara, çıngıraklardan çıkardığım zilden koyarak…ama onun sesleri daha netti. beşiğin ayak ucuna asıyordum ve bu oğlumun çok hoşuna gitmişti. acaba kullandığınız malzeme uzun olduğu içinmi sesi çıkmıyordu çıngırağınızın?
    bence bide böyle deneyin.:) bebeklik çıngırakları dahil olmak üzere bütün amigurimi oyuncaklarına aynı şeyi yapmıştım ben.

  5. Tuba, sanırım yanlış anlaşılmış, çıngırağın sesi duyuluyor. yazıda “duyuramadığımız” sesini size yansıtamadığımız demek istemiştik, sevgiler

  6. :))))))))) kesinlikle öyle yanlış anlamışım.:))))) of kusura bakmayın,:(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir