Çılgın Hırsızlar -Minions

 Çılgın Hırsızlar (Minion Rush) Kerem’in  sevdiği oyun, parmaklarıyla  o kadar hızlı koşturuyor çılgın hırsızı bunu benim yapmam mümkün değil 🙂

Sürpriz yumurtaların şekli bize bu  küçük sevimli oyun kahramanlarını hatırlattı. Ve aslında çok da nasıl yapabileceğimizi planlamadan geçtik masanın başına.

 Önce sürpriz yumurtaları   kendinden kuruyan kil hamuru ile şekillendirmeyi düşünmüş idik fakat kil hamuruna şekil vermenin bir hayli zor olduğunu görüp yarım bıraktık.

minions1

Sonrasını fimo ile devam ettik. Fimo  ile sarı yumurtaların etrafını  askılı pantalonlar şeklinde kaplayıp ayaklarını ekledik.  Fimoyu  düzeltmek için makinada  açma işini çocuklar yaptı. Askıları ve ayakları da kızım yaptı. Fimo kullandık ama diğer yandan sürpriz yumurta kaplarının fırında erime ihtimaline karşı süphemiz vardı. Fimoyu  düşük fırın sıcaklığında 80-100 arası  bir değere ayarladım.   Arada  fimonun sertleşip sertleşmediğini  kontrol ederek fırında kalma süresini uzattım. Sürpriz  yumurta kutucukları bu şekilde etkilenmediler ısıdan.

minions2

Sonrasında takı malzemelerinde olan elastik ip ve halkalardan gözlük yaptık. Gözlerini  siyah marker ile boyadık. Ve nedense ağız hiç aklımıza gelmedi:)

Tek ve iki gözlü  çılgın hırsızımızı bu şekilde  tamamladık.

minions3 minions4

Sanal oyundan sonra eline “minion”ları alan oğlumun sevinci  de aşağıda 🙂

minions6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com