Cepten Paramızı Çalıyorlar

Başımıza geçenlerde bana göre bir dolandırıcılık kabul edilebilecek ilginç bir olay geldi. Eşim bankadan yapılan otomatik ödemelerini kontrol ederken 160 tl ilk bir telefon faturası ödemiş olduğunu farketti. İki oğlumun da faturaları sadece 30 tl sabit fiyat olduğu için çok şaşırdık. Faturanın büyük oğlumun numarasına ait olduğunu anladık.

Telefon numarası benim adıma olduğu için hemen Turkcell i aradım
Oğlumun goller cepte ve spor tv gibi iki farklı servise haftalık yüksek fiyatlarla abone olmuş olduğunu öğrendik
Futbolla ve lig le hiç bir ilgisi olmadıgı için böyle bir aboneliğe cok şaşırmıştık,  tahmin ettiğimiz gibi oğlumun da bundan haberi yoktu, kendisi de çok şaşırdı. Telefonuna baktığında bu servislerden gelen mesajların olduğunu gördük fakat abone olduğunu bilmediği için pek üstünde durmamış olduğunu hatırladı.
Hemen iptal ettirdik tabi ama bu servislere hangi kandırmacalı! yöntemle abone olduğunu hala anlayamadık..

Son günlerde instagramda da dikkatinizi çektiyse normal yayın akışınız arasında sponsorluk bağlantılar görünüyor. Bunlardan bazıları önceden hizmet bedeli hakkında en ufak bir açıklama yapmadan sizi abone olmak için yönlendiriyor, cep telefonu numaranızı alıp size bir kod gönderyior, bu kodu mesaj olarak onlara attıktan sonra da üye oldunuz ve hesabınızdan 56 TL alınmıştır gibi geri dönülemez bir şekilde sizi kandırmış oluyor.

Biz de muhtemelen benzeri bir şekilde kandırıldık…Çok dikkat etmek lazım…

Geçmiş olsun ve son olsun umarım…

hrsz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.