Celal ile Ceren

Recep İvedik filmlerini dolayısıyla Şahan Gökbakar’ın espiri anlayışını hiç komik bulmadığım gibi oldukça da itici bulurum. Sinemada fragmanını izleyip de ezgi Mola’yı görünce ilgimi çekti Celal ile Ceren. Şahan’ın tersine Ezgi Mola benim için çok şirin ve matrak bir kadın.  Biraz Ezgi Mola etkisi biraz da merakıma yenilmem diyeyim, ben de Celal ile Ceren’i izlemeye gittim.

Celal ile Ceren 6 yıldır birlikte olan iki sevgiliyi canlandırıyorlar. Celal in en yakın arkadaşı evleniyor olunca vekarlığa veda partisine katılmak isteyen Celal, Ceren ile ters düşüyor ve O’nu kandırarak partiye katılıyor. Aynı akşam facebook tan Celal’in kollarında kızlarla fotografları yayınlanınca araları bozuluyor. Ceren’den ayrılmak zorunda kalan Celal’in hayatı tepetaklak oluyor biranda. Her işi ters gidiyor başına türlü işler geliyor. Bu kısımlar zaten fragmanda gösterilen bölümler. Konu oldukça eğlenceli ve sürükleyici aslında, o yüzden çok güzel ve zeki esprilerle işlenebilirdi, onun yerine bol bol, yok gaz çıkarmak, yok barsakları bozulmak ile ilgili espiriler, bayat ve basit komiklikler var. Berbat Recep İvedik filmlerinin bir adım önüne geçememiş bu film. Biraz daha katlanılabilir belki.

Cem Yılmaz ile kıyaslama konusuna gelince; her ne kadar Celal ile Ceren reyting de önüne geçmiş olsa da zeki espri konusunda Cem Yılmaz’a yetişebilmesi için Şahan’a kırk fırın ekmek bile yetmez;))

celal_ile_ceren_281911070

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir