ÇATLATMA YÖNTEMİYLE TEPSİ VE KUTU

Ahşap boyama çatlatma tekniğiyle yaptığımız takı kutusu ve tepsi. Kullanım amaçları farklı boyama yöntemi aynı. Nasıl yaptığımıza gelince;

Malzemeler:

Ahşap tepsi, Polyester kutu, Zımpara,Fırça, Su bazlı ahşap boyası, Örümcek çatlatma -1, Örümcek çatlatma -2 (bu farklı renklerde olabiliyor)
Yapılışı ;

Objeyi zımparalayarak üzerinde ki pürüzlerin gitmesini sağlayın. Su bazlı ahşap boyasıyla dilediğiniz renge boyayın. Boya kuruduktan sonra tekrar zımparayla pürüzlerini giderin ve ikinci katı boyayın.

Çatlatma -1 verniğini yoğun bir şekilde sürün kurumasını bekleyin. Yaklaşık 30 dakikalık kuruma süresinden sonra zemin renginize uyumlu, dilediğiniz renkteki örümcek çatlatma – 2 yi yoğun bir şekilde sürün. Bir süre sonra çatlaklar oluşmaya başlayacak. Tepsinizi tamamen kuruduktan sonra vernikleyebilir ya da üzerine dekopaj tekniği kullanarak istediğiniz resmi yapıştırabilrsiniz.

Bu arada bir detaya dikkatinizi çekeyim; kutuyu birimiz tepsiyi de diğerimiz yaptı. Renklerden takımlar belli değil mi?

Fenerbahçeli kutu, Galatasaraylı tepsi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Elinize sağlık. Gerçekten çok güzel ve düzgün çatlamışlar. Ahşap boyama kursuna giderken çatlamayanları görmüştüm. Bu arada fazla güncelleyemesem de ahşap boyama ile ilgili de bir sitem var. Bakmak isterseniz http://www.ahsaplarim.blogspot.com.

  2. çok güzel bir tepsim vardı bu şekilde boyayabilirm ellerinize sağlık

  3. Bunlar ne kadar güzel olmuş, çok beğendim.Özellikle kalp harika.Ellerinize sağlık sevgili arkadaşlarım.Bravo

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com