Bu Flip-Floplar Eğlendiriyor & Öğretiyor

Eğlen-Öğren Tokyo  formatlı kitaplarını incelememiz için gönderildiğinde açıkcası   kitaplardan bu kadarını beklemiyorduk, teşekkürler Canan Hn. 3-4 yaştan başlayıp 8-9 yaş grubuna kadar devam eden bir seriden oluşuyor eğlen-öğren  kitapları.  Flip- Flop  formatından dolayı yaz tatiline uygun gibi görünse de aldanmayın siz; kitaplar adıyla tam bir uyum göstererek eğlendirip öğretiyor. Biliyorum çünkü elimize geçtiği günden bu yana 7,5 yaşındaki kızım ve yeğenim, 2,5  yaşındaki oğlumla   birlikte kitapları severek okuyoruz.   Yaş gruplarına göre hazırlanan soru-cevaplardan oluşuyor kitaplar. Yayladayken İrem ve yeğenim Arda’ya sırayla sorduğumuz sorular hafif bir yarışmaya dönüştü. Önce 6-7 sonra 7-8 ve sonra bunların kolay bildikleri şeyler olduğuna karar verip 8-9 yaş grubu kitabında yer alan sorularla  öğrenip eğlendiler. Kerem’e gelince 2-3 yaş grubu yoktu  fakat bir  anne olarak yaptığım  onun cevaplayabileceği  hafif soru değişiklikleri ile 3-4 yaş kitabını  inceledik, kitabın kahramanı  Zıp Zıp a bayıldık.  Böylece abi ve ablasının  elinde bulunan ilgisini çeken kitapların peşinde dolaşmaktan vazgeçip kendi   kitabını gururla sahiplendi.

En başta da belirttiğim kitabı formatından dolayı yaz tatili kitabı diye düşünmeyin , çocuklarla yolda evde heryerde  birlikte güzel vakit geçirilmesine ve en önemlisi eğlenip öğrenmesine faydalı  Eğlen- Öğren kitapları.

Bir kaç yıl öncesi ile karşılaştırdığımda göre çocuk kitaplarının çeşitliliğinin  artması eğlenceli kitapların çoğalması beni çok mutlu ediyor.  Eğlen- Öğren  ürünleri hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Batu içinde Bayram tatiline giderken Fulya vermişti. Batu her huysuzlandığında bir tanesini açıp hemencecik yapıverdik. üstelikte tekrar tekrar ve sıkılmada…eğlenceli geçti yolculuk bu kitapçıklarla…üstelik sürekli okuma olmadığı için bende rahatlıkla ilgilenebildim.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com