Bol Renkli Bir Pazar…

Yaz tatilinin son gününü yaşıyoruz bugün, hepimiz için güzel bir pazar olsun..Fotoğraflar Oğuz Kaan’ın deklanşöründen. Çekim yaptığı gün geçtiğimiz karne günüydü. Tüm sınıf, çocuklar ve velilerle yemek yediğimiz yerde gördüğü tavus kuşunu bol bol görüntülemiş oğlum. Bir türlü kuyruğunu açtıramasa da epeyce poz yakalamış. Kuşcağızın oldukça sakin olduğuna karar verip bir de Batu’ya poz verdirmiş.  .O bu pozları çekerken ben de bol bol ter döktüm diyebilirim, çünkü elinde babasının fotograf makinesi ile güzel poz yakalayabilmek adına ağaca çıkıp üstelik bir de sarkarak fotoğraflar çekiyordu oğlum. Hem makineye hem de Oğuz Kaan ‘ a bir şey olmadığı için mutluyum. Konu mankeni tavus kuşu da hiç şikayetçi görünmüyor halinden.

Laf aramızda ben de tavus kuşunun etrafında ama gözüm yerde bir müddet dolaştım durdum. Maksat kitap ayracı yapılacak tüy bulmaktı. Çabalarım boşa çıktı.. ..

Bir çok tavus kuşunu bir arada Dubai seyehatimde gördüğümü hatırladım birden..Yerde , ağaçta, çalıda heryerde tavus kuşları..Gerçekten muazzam bir görüntüydü.

Keyfiniz iyi, pazarınız renkli olsun….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.