Bizim Ninniler

2. çocukların geneli gibi Kerem de abi/ ablaların ganimetlerinden faydalanıyor. Biz ebeveynler için  faydalı bir durum tabi ilk çocuk heyecanıyla gerekli gereksiz ne çok şey almışız. Ablasının  eşyalarına bir de yeğeniminkiler eklenince  bizim Kerem tam mirasa konmuş oldu. Kızkardeşim de ben de baktıkça aralarında “iyi ki almışız, çok uzun süre  kullandık” dediğimiz şeylerin çok olması güzel,  İlk Bisikletim bunlardan bir örnekti. Bizim Ninniler Cd miz de başka bir örnek,

İrem’le,   şehir içi ve o dönem çok gittiğimiz Kayseri- Adana yollarında   arabada   defalarca dinliyorduk.  O’nu uyutalım derken bizim uykumuzun geldiği durumlar da olmuştur.  Çok tehlikeli tabi, hemen mod değiştiriyorduk öyle durumlarda. Çocukların bir de aynı şeyi dinleme huyu vardır ya başka bir şey dinleyemez olmuştuk bir dönem,  bir kaç yıl aradan sonra  Kerem’le birlikte yeniden  dinlemeye başladık, ninnilerimizi.

Bizim Ninniler, Türkiye’nin değişik yerlerinde söylenen bizim kültürümüzün o güzel ninnilerinden oluşuyor. Seslendiren Mircan Kaya’nın sesi o kadar yumuşak o kadar rahatlatıcı ki, albümün mükemmel olmasını sağlamış. İrem Hn, aralardaki bebek seslerini duyunca direk pür dikkat oluyordu , Kerem de aynısını yapıyor şimdilerde.

Bizim Ninniler’den,   en çok sevdiğimiz,  Eşekli Ninni, daha önce hiç duymamıştık.  Hala müzik marketlerde var bildiğim kadarıyla, dinlemek bebeklerinizin çok hoşuna gidecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Gerçekten ilk çocuğa çok fazla şey alınıyor galiba. Düşünüyorum da ikinci evladım olsa alınacaklar listesi yarı yarıya azalıyor…Yatak, puset, dönence…Bu liste uzar.

  Bu ninnileri kızım severek dinlemişti 🙂 Ve bizde.

 2. Blogcu Anne, umarız seversin sen de.

  GeCe, ninnileri seviyorsan bu albümü çok seversin diye düşünüyorum.

  Mehtap, ne kadar şanslısın güzel sesli bir anneye sahip olmakla …

  Zehra, nini uydurmalar şarkı uydurmalar bizim de sevdiğimiz bir şey, ah bir de sesimiz güzel olsa 🙁

 3. Özlemciğim, aynı süreçlerden geçiyoruz demek.O CD’den bizde de vardı.Bende irem’e çok dinletmiştim.gerçi benim anneminde sesi çok güzeldir (bir süre annem bakmıştır.3yaşına kadar)ve onunda değişik ninnileri olurdu,bizde ondan öğrendiklerimizi de söylerdik ayrıca.O CD daha sonra Deren için de kullanılmıştı.(yine annemin ninnilerinin haricinde)..:)))

 4. merhaba öncelikle gönderdiğiniz hediye için çok teşekkürler aldığım günden beri kullanıyorum malesef daha önce gelemedim,

  şu cd yi bende çok merak ediyorum duymuştum daha önce benim de ninnilere karşı özel bir ilgim var

 5. Evet ikinciler çok şanslı oluyor 🙂
  Şimdi bende bakıyorum Derin’e bebekken ne çok şey almışım.Kullanamadıklarımı sayınca …hımm sanırım fazla heyecan yaşamışız
  🙂
  bu ninni cd sini almayı düşünmüş ama almamıştım.onun yerine ben bir ninni uydurmuştum duyunca ağlaması kesilir sakinleşirdi..

 6. Sürekli gördüm durdum bu CD’yi, bir türlü emin olamadım. Bu yorumdan sonra sanırım alacağım 🙂

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com