Bizden Haberler

Şu bizim seri katil bize yaptı yapacağını. Tam akvaryumcuyu ikna etmiştik iade edecektik balığı, üstelik nerdeyse üstüne para bile vermeyi kabul edebilirdik, eve bir geldik ki, bizimki durgunlaşmış, rengi biraz kararmış, akvaryumun dibinde kös kös oturuyor. İki gün boyunca rengi daha da karardı, ağırlaştı, Kadir Mert’in ifadesiyle adeta neşesi kaçtı. İki gün sonra ölü bulduk akvaryumun dibinde, çok ilginçtir yüzüne nur inmiş gibi ışıldıyordu, gövdesinin rengi de eski haline dönmüştü öldüğünde, kendini hiç bozmadan, aynı ifade ile dipte  kumun üzerinde duruyordu. Üzüldük öldüğüne itiraf etmek gerekirse, agresif bir balıktı ama sevmişiz kendisini demek.

Akvaryumla ilgili iyi haberlerimiz de yok değil.

Dört tane neon balığı aldık, neon balıkları parlak gri renklerinin üzerinde fosforlu bir mavi, bir de kırmızı çizgisi olan, dibe yakın yerlerde sürü halinde gezen minik balıklar; akvaryum hobiniz varsa bana göre görsellik açısından akvaryumun olmazsa olmazlarından.

Süper haberi sona sakladım. Kadir Mert ve Oğuz Kaan baba oldular, kuzenleri Kadir Alp amca,  bense babaanne:) Bizim hamile pilatimizin dört tane yavrusu oldu ikisini yaşatabildik ama bu bile bizi çok mutlu eden bir gelişme oldu. Yavrular şimdi ana akvaryumun içinde yavrulukta yaşıyorlar, iki siyah nokta şeklinde gözleri hafif turuncu renkte şeffaf bedenleri var,çok hareketliler, yüzmüyorlar adeta sıçrayarak hareket ediyorlar.

NOT: Fotoğraftaki balık akvaryumumuzda hala yaşamını idame ettiren diğer balon balığımız. O gün fotoğraf çektiğimi hissetmiş gibi gelip geçip poz verdi bana.

8 thoughts on “Bizden Haberler

 1. aaa çok üzüldüm balığınızın ölmesine ama biri gitmiş 2si gelmiş. Akvaryum hobisi oluşucak yakında:) o kadar güzel anlatıyorsunuz ki….

 2. ben de almıştım neon balıklarından. fosforlarına vurulmuştum zaten. çok güzeller onlar. iki yavrunuz hayırlı olsun. ben onları ilk doğdukları hallerini kurbağaya benzetiyorum. iki göz çok net seçiliyor, başka da bişey yokmuş gibi 🙂
  seri katiliniz bence onu vereceğinizi anladı, depresyona girdi demek ki 🙂

 3. Katil matil bende sevmişim demekki üzüldüm şimdi
  Hem Başınız sağolsun hemde gözünüz aygın diyim. Genç yaşta babaanne olmakta keyiflidir hani. Babalar uçmuşlardır tahmin ediyorum.
  Biri ölüyor üzülüyoruz biri doğuyor seviniyoruz hayat devam ediyor
  sizden haberleri bekliyoruz
  İyi pazarlar
  Sevgiler

 4. Seri katil ha :))) yüzüne nur inmiş ha :))çok güldüm. Allah rahmet eylesin, taksiratını (böyle mi yazılıyordu) affetsin.
  Babam emekli olduktan sonra pet shop açmıştı. Okulu bitirdiğim sene çok duruyordum dükkanda. Çok samimiydik balık cinsleriyle. Lepistesler sürekli doğuruyordu, onların doğumunu izlemek belgesel izlemek gibiydi. O günler geldi aklıma… Erkek kardeşim küçüktü, dükkana geldikçe gizli gizli papağan yemlerini yerdi, açıkta köpek maması bulsa onları da tadacakmış, itiraf etmişti bir süre sonra:))

 5. Akvaryum olayı ruhen insanı dinlendiriyor.4 yıl boyunca birbuçuk metrelik akvaryumla ilgilendim.Tatil süreleri uzayıp beni zorlamaya başlayınca bırakmak zorunda kaldım…Ancak hala gözüm akvaryumlarda:))
  sevgiler…

 6. Başınız sağolsun.Canlı olduğu için çok üzülüyor insan değilmi?.Yeni balıklarınız hayırlı ve uzun ömürlü olsun inşallah.

 7. Öncelikle gözünüz aydın, demek babanne oldun, çok hoşsunuz yaa:))
  Ama cidden büuük başarı ikisinin yaşıyor olması, çok zor oldugunu duyuyorum hep. Bizimde akvaryum hikayemiz var, bizimkilerde çok heves etmişti ve bayram harçlıkları ile almıştık fakat bu işi bir türlü yürütemedik, yaklaşık 20 balığımız öldü malesef :(( şuanda sadece bir balığımız yaşıyor ve o da ilk aldığımız balık :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir