BİR DERİ TEPSİ DAHA

Bu şık deri tepsiyi komşumla O’nun için yaptık. Bizim daha önce yaptığımız tepsiyi çok beğenmişti kendisi. Ben de isterse O’na bu konuda yardım edebileceğimi söylediğimde çok sevindi. Biz daha önceki tepside sadece tepsinin orta kısmını deri ile kaplamıştık ama O tepsinin kenarlarını da deri kaplamayı düşünmüş. Tepsinin arka tarafı ise koyu kahverengi ile boyandı. Ahşap tepsisine göre deri parça kestik. Komşum deriyi tepsiye göre keserken yanlışlıkla eğri kesince orta parçayı dört bölüme bölerek durumu düzeltebileceğini düşünmüş. Etrafları dikiş geçmek için dikiş makinasının başına geçtiğimzde ikimiz de nasıl olacak acaba diye umutsuzduk. Fakat her parçanın etrafından beyaz iplikle dikiş geçip tepsiye yerleştirdiğimizde çok beğendik. O’na da parçaları tepsiye yapıştırmak kaldı. .

Bu kadar uğraştık bir Türk kahvesi içeriz artık dedim

Bu fotoğrafı da sabah kahvesine davet edildiğimde çektim.

Kendi emeğinle yaptığın eşyayı kullanmanın zevki hiç bir şeyde yok.

11 thoughts on “BİR DERİ TEPSİ DAHA

 1. Ben bundan bir önce çalıştığım firmada deri tepsi ithatı da yapmıştım, bizim deri tepsiler şekil itibariyle değişikti ekmek gibi satılıyordu 🙂 Sonra Türkiye’de bu işi yaptırıp satalım dedik ama usta diye geçinen biri numune yapıp getirdiğinde bali kokusundan deri tepsilerin bu şekilde satılamıyacağnı ön görerek depoya indirdik.

 2. Çok güzel olmuş 🙂 Gerçekten insanın kendi yaptığını kullanması bir başka keyif veriyor. Sevgiler.

 3. çok şık olmuş. en güzeli tepsin ne kadar güzel olmuş dediklerinde ben yaptım diyebilmek 🙂

 4. harika olmuş
  ben de yapmak istiyorum
  ama beceremem sanırım
  elimden pek gelmez bu işler
  ne kadar şanslıymış komşun
  benim komşum olur musun???
  öptüm seni

 5. MaviAnne, ne demek seninle komşu olmak çok keyifli olur.

 6. benim enteresan işlerimin çoğu yapım sırasındaki sakarlıklarımı düzeltirken ortaya çıkmıştır.Bir hata yaptığımda hiç üzülmem ben bunu düzeltirken ne çıkacak acaba der keyiflenirim bile(desem de o an için yalan olur)
  sonra da o sakarlığı iyi ki yapmışım derim.
  komşuna selam ve mesaj :))))tepsiyi gülegüle kullansın,senim kıymetini bilsin

 7. harika olmuş bu tepsi, ilk yaptığınızı atlamışım ama bunu çok beğendim. maalesef dikiş kısmı beni aşıyor ama bir ara annemi kandırım kendim için yaparız birlikte diye düşünüyorum… ellerinize sağlık!

 8. Merhabalar uzun bir süredir sitenizi takip ediyorum ve gerçekten çok hoşuma gidiyor. Daha önceki yaptığın deri tepsiyede bayılmıştım, bu da çok hoş olmuş, ellerinize sağlık. Şimdi benimde evde kullanmadığım hatta harap olmuş bir tepsim var, sizden özendim ve boyadım ama deriyi daha yapıştırmadım. Bitirdiğim zaman blog sayfamda yayınlayacağım, size de göndermek isterim ama buradan nasıl gönderilir bilemiyorum (bilgisayar konusunda daha çoook acemiyim de). Başarılarınızın devamını diliyorum….

  Ayse hanım hoş geldiniz ;
  Deri tepsimizi beğendiğinize çok sevindik. Sizin tepsinizin br fotoğrafını e-mal adresimize gonderirsenz memnuniyetle yayınlarız.
  Sevgiler

 9. Diğerini de çok beğenmiştim bu da harika olmuş…iyi ki yanlış kesmişsiniz çünkü böyle dört parça beyaz dikişleriyle çok gösterişli olmuş,,elinize sağlık çok beğendim.
  siz deriyi neyle yapıştırıyorsunuz acaba ben de böyle sehpa kaplamak istiyorum aslında fakat sağlan bi yapıştırıcı olması lazım

  tepsiyi beğendiğine sevindik bazen ufak hatalar daha iyi sonuçlara götürebiliyor..biz pattex in deri, kauçuk vs için olan yapıştırıcısını kullandık. Çok da memnun kaldık.

 10. Harika olmuş. Dikiş olayı dikkatimi çekti, çok yakışmış. Meğer kazayla olmuş ama iyi ki de olmuş dedirtecek kadar hoş olmuş. Ellerinize sağlık.

  Sesiber’cim begendiğine sevindik. Kazayla kesmesek belki aklımıza gelmezdi hoş oldu gerçekten

 11. deri parçaları nerden alıyorsunuz

  döşemelik kumaşlar satan mağazalardan satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.