Bilim Sergisi

Aylar evvel başladı oğlum hazırlanmaya bilim sergisi için. Bilim sergisi okullarında fen ve teknoloji zümresinin hazırladığı öğrencilerin çeşitli projelerle katılıacağı bir sergi. İyi bir proje çıkarabilirsem sergiye katılabilirim diyordu. Elektrik üretmek üzerine planlar projeler hazırladı uzun uzun. Dinamoyla çalşan bir devre kurmaya karar verdi. Dinamoyu çalıştırmak içinse önce bir hamster koşturmayı düşünse de bir tekerlekle düzenek kurmada karar kıldı sonunda. Sergide yer alabileceğini söylediğinde öğretmeni, çok mutlu geldi eve. Sergi günü geldi çattı sonunda ve dün okulda projesini tüm öğrencilere ve öğretmenlerine sundu oğlum.

Tekerleğe monte edilen kolu çevirdikçe dinamo elektirik üretiyor ve devrenin ucundaki minik ampül yanıyor. Projeye ilgi gösteren çok oldu. Bir kaç öğrencinin projenin başında fotoğraf çektirmesi çok hoşuna gitmiş Oğuz Kaan’ın.

Bu arada kuzeni Kadir Alp de Gallilo Gallileo olarak yer aldı ayn sergide. İki kuzen önümüzdeki sene yaplacak olan sergide birlikte bir proje üretmek üzere planlara başladılar şimdiden.

 

 

3 thoughts on “Bilim Sergisi

  1. Adam olacak çocuk…
    Geleceğin bilim adamı.
    Onların başarıları en güzel hediye bizler için. Kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir