BEZDEN OYUNCAK KURBAĞA

?Zıp Zıp zıplar karada , yüzer tatlı sularda

Vırrak vırrak seslenir, eğlenir şu kurbağa?

Kurbağalara taKmış durumdayız; seramik kurbağadan sonra şimdi de bezden oyuncak kurbağa.
Eski dergilerden birinde bulduğum kalıp yardımı ile yaptım.

Çok öyle ayrıntılı bir şey değil, 3 parça var ve el dikişi ile birleştiriliyor. Tabii dikiş makinanız var ise iş çok daha kolay. Gövdesi bittikten sonra 2 adet düğme ile gözlerini diktim.

Ve içini doldurdum. Kurbağa efendinin sırrıda burada saklı; içinde elyaf istemiyor. İlla fasulye vb. ile dolduracaksınız ki oynarken resimlerdeki gibi şekillendirebilesiniz.

7 thoughts on “BEZDEN OYUNCAK KURBAĞA

 1. Kuzular siz tatile gitmediniz mi ya allah allah yoksa önceden mi yazıp yayına yeni attınız. Bayıldım altındaki mor kumaşa nerden o yastık için böyle pazen arıyorum bende

 2. Edacım,
  kurbağanın altındaki mor desenli kumaş annemin eski elbiselerinden, daha dogrusu kendi diktiği elbisenin artan kumaşlarından. o yüzden de solmamış. ve benim de cok beğendiğim bir kumaş

 3. slm kurbağı çok beğendim çocuklara yapmak istiyorum lütfen kalıını gönderirmisiniz teşekkkürler

  — mail adresinize gönderdik, sevgiler

 4. slm teşekkür ederim kurbağa kalıbını gönderdiğiniz için çalışmalarınızda başarılar dilerim.Benim ablam dilek eroğlu yaman eniştem halil yaman Mersin’e yerleşti istanbul da oturorlardı.Kız kardeşiniz Funda-Tolga ablamla eniştemin arkadaşlarıymış.Tolga abi eniştemin darulşafakadan arkadaşı.Ben de mersinde oturuyorum.

  Merhaba Nilay çok memnun olduk seninle tanıştığımıza.. dünya ne küçük değil mi?
  Yine bekleriz… Sevgiyle kal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir