BEZDEN OYUNCAK CİVCİV

Blog hayatımıza başladığımızda yaptığımız ilk çalışmalardan biridir bezden civciv. Bu yüzden yapım aşamalarının fotoğrafları yok. Ama denemek isteyen anneler için detaylı anlatmaya çalışacağız.

Bu sevimli civcivi bilim-çocuk dergisinde çocuklarla birlikte gördük ve aynısından yapmaya karar verdik. Dergide ufacık bir fotoğrafı vardı ve yapılışını çok genel anlatılmıştı.

Yine de denemeye değerdi ve tahminlerle işe giriştik.

Kafasını oluşturmak için kaşe kumaştan iki tane yuvarlak parça kestik. Yuvarlakların çevresi uzunluğunda bir dikdörtgen kesip iki yuvarlak parçayı kenarlarına dikerek birleştirdik. Dikmeden bıraktığımız ufak bir yerinden içini elyafla doldurduk. (Bu arada anlatılan tüm dikişler el ile yapıldı)
Civcivin gövdesi için elma dilimi şeklinde diye anlatılmıştı dergide, buna bağlı kalarak ikisi üçgen biri dikdörtgen iki parça kesip diktik ve aynı şekilde içini elyafla doldurduk.

Başı ve gövdeyi birleştirdik. Kanat , gaga ve ayaklarını keçeden , gözlerini düğmeden yapıp dikerek birleştirdik..

5 thoughts on “BEZDEN OYUNCAK CİVCİV

  1. İyi iş çıkartmışsınız tebrikler.Benim oğluşun da dikkatini çeker eminim…

  2. Hepsi hepsi hepsi çooook başarılı. Size çok teşekkür ediyorum. Ben sınıf öğretmeniyim paylaşımlarınızdan çok faydalanıyorum. Çocuklarımla çalışmalar yapıyoruz çok mutlu oluyorlar. Onlar adına da tekrar teşekkürler. Bazı çalışmaları bloğuma koyuyorum diğer öğretmen arkadaşlarım da bilgilensin diye. Umarım sakıncası yoktur. Ayrıca herkese adresinizi veriyorum..İyi ki varsınız sevgiyle kalın, başarılarınızın devamı dileği ile sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir