Benim Sebzelik

Bahçeye hazırlık olarak yaptığım domates fidelerimden bu yazımda bahsetmiştim;  benim domates fideleri zar zor büyümeye çalışırken çiçekçilerde satılan domates fideleri almış başını gidiyordu, boy desen onlarda, yaprak desen onlarda, oysa benimkiler ne kadar da cılız cılızdı. Meğer hormon verirlermiş fideler çabuk büyüsün diye. Benim doğal haliyle özenle yetiştirdiğim domateslerim gözümde daha da değerlendi. Zamanı geldiğinde ufak bir alana diktik. Bunlar iki yağmur görünce boynunu büker demiştim ama beni mahcup etti fidelerim, dimdik ve sapasağlam bir halde en şiddetli rüzgara ve yağmura dayandılar. Hızla da büyümeye devam ediyorlar. İşte beni baktık.a heyecanlandıran ve gururlandıran görselleri sebzeliğimin. 

Damlama usuluyle suladığımız sebzelikte sadece domates yok elbet. Çeşit çeşit biberler, salatalık, çilek, fasulye, mısır ve hatta karpuz kavun bile ekildi.

Çilek meyve vermeye başladı bile, biber ve salatalığın üzerindeki çiçekler de görülüyor. Fasulye bile kısa zamanda çabucak uzadı. HEr gün gezip dolaşıyorum sebzeliği, merakla ve heyecanla ürün toplamak için gün sayıyorum.

2 thoughts on “Benim Sebzelik

  1. keyifle ve sağlıkla yiyin.
    Uzun yıllar önce böyle bir deneyim yaşamıştım. Bir mahalleye yetecek kadar domatesim olmuştu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir