Ben10 Oyuncak Yapımı

Tişört baskılarından sonra çocuklar için bir sürprizim de Ben 10 oyuncağı oldu. Aslında hem oyuncak hem de yastık olarak kullanılabilecek bir çalışma bu.

Nasıl yaptığımdan bahsedecek olursam;

-Öncelikle bu çalışmada anlattığımız gibi A3 boyutunda transfer kağıdına Ben10 baskısı aldım. Web’de bu boylarda bir Ben10 resmi bulamadık. Bunun için çocuk dergilerinden birinde çıkan posterlerden faydalandım.

-A3 boy transfer kağıdına baskıyı aldıktan sonra beyaz keten bir kumaşa resmi kopyaladım.

-Sıra geldi dikişine. Ben10 baskısının hatlarınının etrafından dikmem gerekiyordu ve tersten dikeceğim için deseni tam göremeyecektim . Bu yüzden dikeceğim yerin etrafından renkli bir iple teyel geçtim, böylece tersinden dikmek daha kolay oldu.

-Ufak bir yerde boşluk bırakarak çepeçevre tüm oyuncağın etrafına çift dikiş geçtim. Malum çocukların elinde hemen sökülebilirdi.

– Ters çevirdikten sonra elyafla doldurdum ve boş kalan yeri de dikerek kapattım.

-Çocuklarınızın sevdikleri karakterleri bu şekilde oyuncak haline getirebilirsiniz.

Ayrıca burda yaptığımız gibi kendi çizdikleri kahramanları veya özel tasarımlarını da oyuncak yapmanız mümkün.

7 thoughts on “Ben10 Oyuncak Yapımı

  1. Bu kadar cin bir fikir de ancak senden gelir. okurken gözümün önünde kızımın bayıldığı barbie ler, hello kitty ler bu şekilde yapılmış olarak canlandı. Süper olur doğrusu. Hatta kendime de bir betty boop yastığı yapıp, tüylerle boncuklarla süsleyebilirim, bak şimdi bir dolu fikir verdin bana. teşekkürler. ellerine sağlık.

  2. bize yabancı tabi bu kahramanlar:))) ama Nazlı ve Gamze den duyuorum – Anne, çocuklar çıldırıyor bunlar için diyorlar.

    Ellerinize fikrinize sağlık…

  3. çok güzel olmuş….benim kızın her sene favori kahramanı değişiyor.İpin ucunu kaçırdım.

  4. Markafoniden bu tarz bir yastık aldım ne güzel olmuş kızlar valla bravo!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir