NAKIŞLI BEZ BEBEKLER

“Bir evde iki kız; biri iğne, biri çuvaldız.” derlerdi küçüklüğümüzde her tartışmaya tutuştuğumuzda, ki bu zaman dilimi nerdeyse günün yarısını kaplardı.

Kızkardeşler böyledir işte; küçük yaşlarından itibaren birbirlerine çok bağlı olsalar bile çok iyi anlaştıkları söylenemez. İki kızkardeşin yaş farkı az da olsa, çok da olsa nedeni bilinmez hep bir çekişme içindedirler. Biraraya geldiklerinde bir süre sonra anlaşmazlıklar, ufak tartışmalar, itirazlar kaçınılmaz olur.

Ama kızkardeşlerimizin yerini de başka kim tutabilir? Büyüdükçe biraz daha kıymet bilinir, birarada olmak daha çok keyif verir olur. En iyi günlerimizde, en zor anlarımızda hep kızkardeşimiz  yanımızda olsun isteriz. En rahat ona içimizi dökebilir, en çok ona güvenebiliriz.

Biz çok şanslıyız ki ikimizin de kızkardeşi var. “İyiki varsınız” diyoruz ve bu şirin bebekleri kız kardeşlerimize armağan ediyoruz.

Bu bebekleri “Woman’s Weekly Craft Special” adında yabancı bir dergide gördük ve tek kelimeyle bayıldık. Ufak tefek farklarla uygulamaya karar verdik. Bebeklerin gövdesi için pano işlemesinde kullanılan sert ve küçük delikli etaminlerden kullandık. Böylece saçlarını ve yüz hatlarını işlemek daha kolay oldu. Etamin ipiyle sarma tekniği kullandık. Bluzunu ve babetlerini de etamin ipiyle işleyerek yaptık

.

Kollarını etaminle aynı renk kaşe kumaştan hazırladık. Kollarının içini boş bıraktık, gövdeyi ise elyafla doldurduk. Pileli eteklerinin kabarık durması için içlerine tül diktik. böylece tül tarlatan görevi gördü. Tarlatanlardan birinin ucuna saten kurdela diktik.

etamin işiyle oyuncak bebek

oyuncak balerin bebekler

etamin işlemeli oyuncak bebekler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. emehinize sahlik bebekler harika olmus gözlerini nasil yapdiniz resimlerseniz cok sevinrim

 2. YİNE FAZLA BİRŞEY SÖYLEYEMECEĞİM HARİKA!! BAYILDIM 🙂

 3. hepside süper eğlencelii inşallah bende bez bebek yapabilirm

 4. sitenizdeki herşey çok güzel bende bez bebek yapıcam sizin kadar güzel olur inşallah

 5. Ne kadar güzel.Bende çok hoşlanıyorum.Hem keyif verici,hemde becerinizden ve yeteneğinizden dolayı gurur verici.Bundan iki yıl öncesi bende uğraşıyordum hatta uykusuzluğu bile göze alıyordum.ama şimdi fırsat bulamıyorum ama sizi takip etmekten büyük keyif alıyorum ama benimde hobi çalışmalarıma kısa sürede dönebilmek için elimden geleni yapacağım.Ben tam gün kamuda çalışıyorum ve akşamdan akşamada 9 ve 2,5 yaşlarındaki kızlarımla birlikte evimin sorumlulukları var.Bu nedenle askıda.İyi ki sizler varsınız.çünkü sizi takip etmekte keyif verici.

  Güzel yorumun için teşekkür ederiz.Severek takip etmen bizim için çok motive edici..umarız hobilerine dönebilecek zamanı ayırabilirsin
  sevgiler:)

 6. demek ki önce doğan ailede ne var ne yoksa topluyor (kızkardeşlerden diğeri) :))

 7. cok seker olmuslar… elinize saglık. nasıl oluyor da benim ablam bu kadar becerikli oluyor ya da ben nasıl bu kadar beceriksiz olabiliyorum :-))))) (kızkardeslerden biri)

 8. benimde kızm olacakmış.bende böyle güzel bebekler yaparım ona inşallah.

 9. yahu ne kadar güzel olmuş bayıldım,bayıldım tolga siyah saçlı olan sen miymişsin diye soruyor her ikinize de teşekkür ediyorum az evvel temsilden geldik ancak okuyabildim yazılarınızı iyiki varsın fulim

 10. saçlarına bayıldım ikisininde…çok zarif bebekler olmuş.İnce ince emekli bu kızkardeşleri kızımla çok sevdik…

 11. Gercekten cok seker olmus bu kiz kardesler :)) yine harika bir is cikarmissiniz :))
  Kiz kardes gibisi var midir bu dunyada :))
  Kocaman sevgiler birakiyorum size :))

 12. harika olmuş; ellerinize sağlık, sevgilerrr

 13. harika süper bir çalışma olmuş çok beğendim kaan’ın bez bebek ödevi var baktık bunu yapacağız teşekkürler..

 14. Aman Allahim bebekler muhtesem olmus!Ellerinize saglik:)

  Kardesler kavga etselerde can dostlardir!:)

 15. Kızkardeşlerin yerini kim tutabilir ki gerçekten 🙂 Bezden kızkardeşler süper olmuş. Sevgiler.

 16. Ama bunlar bir harika…Çok şeker olmuşlar. Bayıldım bayıldım. Bu arada pr kontrolü yaptığım ilk sitelerden bir de siznki oldu pek sevindim. Umarım daha iyi pr yakında sizin olur. Ve dahi blog ödüllerinde de galip siz olursunuz.

 17. harika olmuşlar cıvıl cıvıllar.ellerinize sağlık..

 18. bayıldım bu kız kardeşlere
  harikalar
  hep kızkardeşim olsun istemiştim
  ama şimdi çok samimi dostlarım benim kızkardeşlerim gibiler
  sevgiler size

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com