BEBEK SEPETİ

Kayseri’de bayanların evlerde toplanıp birarada olmalarına “oturma” denir. Benim de haftada bir, çok samimi yedi arkadaşımla hiç bıkmadan sıkılmadan ve sohbetimiz hiç tükenmeden süren bir “oturmam” var ve bu sene dokuz yılını doldurdu. Arkadaşlarım sayesinde, İstanbul’dan evlenip de geldiğim bana çok yabancı olan bu şehirde çok sıkılmadım, ve buraya daha kolay adapte oldum. Her hafta birimizin evinde ikramlarla birlikte birbirimizi en güzel şekilde ağırladık. Gündüz oturmalarımız yetmedi akşamları da görüşelim istedik, böylece eşli akşam oturmaları düzenlemeye başladık. Eşlerimizin çoğu birbirini bu oturmalarda tanıdılar ama daha sonra bizden daha çok görüşür oldular. Hepimizin evlilik tarihleri de birbirine çok yakındır, çocuklarımız da arka arkaya doğdular. En büyükleri 8 ve en küçükleri 5 günlük olmak üzere her yaş aralığında toplam 15 çocuk aynı ortamda büyüdü. Bu yüzden de konularımız, sorunlarımız hep ortak oldu. Annelik, kreşler, bakıcılar, iştahsızlıklar, hastalıklar derken minik kuzular büyüdüler ve bir çoğu okullu oldu ve hatta aynı okulun öğrencisi oldular.

Geçtiğimiz hafta en küçükleri dünyaya gözlerini açtı. Hastaneye ziyaretine giderken arkadaşım Asuman’ın bebek için hazırladığı şeker sepetinin de fotoğrafını çekmeyi ihmal etmedim. Pembe şekerlemeler, tüyler, danteller kalpli tellerle süslediği harika bir sepet olmuş.

Tamamen pembeler için de bir sepet hazırlamış olsa da minik bebeğin minik ağbisini de ihmal etmeyerek mavi bir şeker de onun için hazırlamış.

Annelik i ikinci kez tadan arkadaşıma çok geçmiş olsun diyor aramıza yeni katılan minik kızımıza uzun mutlu sağlıklı bir ömür diliyorum.

İyi ki varsınız kızlar…

14 thoughts on “BEBEK SEPETİ

 1. 15 i de güle güle büyüsünler,anneleri ve teyzeleri gibi tatlı becerikli ve dost canlısı olsunlar inş.

 2. çok hoş bir hediye.kurabiyelisini görmüştüm.ama buda çok hoşmuş.bebeşi allah analı babalı büyütsün.

 3. Bence en önemli şey arkadaşlıklar. Nerede olduğu önemli değil, dünyanın neresinde olursanız olun güzel sıcak arkadaşlıklar sohbetler olduğu sürece sıkılmaz insan.. Ya da arkadaşınız eşiniz dostunuz yoksa en güzel yer bile çekilmez. Sizler adına çok sevindim. Allah analı babalı büyütsün yeni doğan yavruyu:) Ayrıca bebek sepeti de çok hoş. Ben de doğumda kendim yapiyim istemiştim ve bebek sepetimi kendim yaptım hem de büyük bir zevkle. Bir ara resmini çeker yollarım size. sevgilerrrr

 4. Merhaba kızlar dediğiniz gibi İstanbul ya da başka şehir farketmez önemli olan sıcak dostluklar.Bebiş dünyaya hoşgelmiş.Sepet de çok güzel olmuş.Anı olarak saklanabilecek en güzel hediyelerden biri bence…

 5. Dostluğunuz daim olsun. Miniğe de sağlıklı mutlu güzel bir ömür diliyorum Allah’tan.

 6. Ne güzel arkadaşlık ve dayanışma, en güzel hediyenin insanın kendi emeği ile hazırladığının olduğunu düşünmüşümdür hep.

  Sizden bir konuda yardım isteyebilir miyim ? Feedburner e üye oldum, ama ingilizcemin yetersizliğinden hiçbir şey anlamadım açıkçası, ezbere üyeliğimi yaptım, bloğuma eklemem gerekenleri ekleyemedim ne yapmam gerektiğini bilmediğim için 🙁 sanıyorum sizde kullanıyorsunuz, yardımcı olabilir misiniz, ya da nereden yardım alabilirim ? Şimdiden teşekkür ediyorum.

 7. ne güzel dostluklar kurmuşsunuz. bazen arkadaşlar aileden daha yakın olabiliyor 🙂
  sepet de çok güzel olmuş.sevgiler

 8. Allah anali-babli buyutsun minik bebisi, sizlerin de dostlugunuz daim olsun :))
  Bu arada pembe sepet cok cici olmus nasilda ozenle hazirlanmis, bayildim :))

 9. Sağlıkla ülkemize faydalı bir genç olsun. Kızlar sizler benim atom karıncamsınız bravo.

 10. Bu arada Asuman hanıma müşeteri yollayacağım ama Kayseri de değil mi oda 🙁 Acaba buraya gelir mi?

 11. çok güzel olmuş:D
  bu arada sitenize int. rastladım çok güzel çookk hoşuma gitti dahası hemşeriyiz…meşhurdur kayserinin oturmaları:))

  öncelikle hoşgeldiniz ,sitemizi beğendiğinize ve hemseri olduğumuza çok sevindik
  görüşmek üzere
  sevgiler:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir