Bebek Odası İçin Kapı Süsü

Bu aralar bu kapı süsü için epeyce uğraştım. Canım arkadaşlarım Fulya ve Asuman’ın da büyük destekleriyle tabi. Çelenk süs, çok sevdiğim bir ablamın doğacak kız torunu için. Temmuz’da doğacak minik kuzu için tüm ailesi el birliğiyle hazırlıklar yapıyor ben de bebek odası için kapı süsünü kendim yapmak istediğimi söyledim, çok memnun oldular.

Çelenk için denizde çocuklarımızın tutunup yüzdüğü makarnalardan kullandım.Birazını kesip yuvarladım ve sıcak silikonla yapıştırıp koli bantıyla sağlamlaştırdım.

Çelenkin üzerine  kalın saten kurdela sardım, ucunu sıcak silikonla tutturdum.

Çelengin üzerini hazır bebek süsleri yapıştırarak süsledim.

Alt tarafına biri beyaz, biri pembe birer metre kristal tül yapıştırdım.

Beyaz tüle pembe, pembe tüle de beyaz ponponlar yapıştırdım.

Tülü yapıştırdığımız kısmı çiçek yapıştırarak kapattık.

Daha kendileri de görmediler bakalım beğenecekler mi?

9 thoughts on “Bebek Odası İçin Kapı Süsü

 1. Eminim çok beğenirler. Ellerinize, emeğinize sağlık. Harika olmuş. Siz bu sözleri duymaya alışık olmalısınız ama ben yine de yazayım dedim:)

 2. Çok güzel olmuş,ben de bu yaz oğlumu sünnet ettirmeyi düşünüyordum.Sünnet için yapılan kapı süslerini inceledim,fiyatları da uygundu ama kendim yapmak istediğim için hazır yapılmışların fiyatına yaklaştığı halde malzemelerimi aldım.Sırf kendi emeğim olsun diye.Sünnet işi biraz ertelenince malzemeleri kaldırdım,vakti gelince yaparım inşallah.Çelenk yapmak için sosisi kestiğinizi yazmışsınız.Kesmeyince çok mu büyük oluyor,bilgi verirseniz sevinirim.Elinize sağlık Özlem Hn.Fulya hanımcığım size de selamlar.Kolay gelsin.

 3. Harika oldu bence…son halini gormemiştim.Ben gözlemci olarak bulundum yapım aşamasında…Ponponlar cok yakışmış.Bugun de mavisini yapacağız.Eline sağlık arkadaşım harika bir hediye olmuş…

 4. ne kadar güzel olmuş ellerine sağlık canım acaba yeni doğacak kız yeğenime ben de mi yapsam? becerebilir miyim acaba

  ellerine sağlık

 5. bir arkadaşımız doğum yapacak 1-2 ay sonra bende deneyeyim güzel süpriz olur :)))

 6. ikikardesiz; çok teşekkürler nazik yorumunuz için

  ayşe hanım : eminim çok güzel yaparsınız, sünnet için çelenk yapma fikri benim de aklıma yattı, yapayım zamanı gelince, sosis çok büyük olur kesmeden, sizin için ölçüp tam yazayım boyutunu bugun içinde

  Fulya’cım ellerine sağlık, bugun asuman’ın pusetlerine rağmen güzel iş çıkardık:))

  MAviannecim, becerebilir miyim ne demek, çok da güzel yuparsın eminim…

  Zehra, çok hoş bir sürpriz olur, kesin yap, her konuda seve seve yardımcı oluruz..

 7. Çelengi yapanı Özlem Hn.zannetmiştim.Yazıda arkadaşım Fulya’nın desteğiyle denilince yanılmışım.Kim yaptıysa çok güzel olmuş.Ben yapmak istediğimde yardımınızı isterim.Kahveyede havalar düzelsin geleceğim inşallah ikindi üstü.

 8. süper olmuşş yaaa..ellerinize sağlık..bende deniycem işallah becerebilirm..::))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir