Bebek Hediyesi Etamin Tablo

Hangimiz sevmiyoruz ki bu yabancı craft bloglarını, işte size  fransız etamin craft.  Kızkardeşime, Fransa’dan dostları Michelline’nin yeğenimin doğumunda yaptığı etamin tabloyu paylaşalım. Bebek  veya ev hediyeleri için güzel farklı bir fikir olabilir.  Bebek hediyesi olarak düşünülürse bebeğin 6. ayına yetişir ancak sanırım 🙂

Michelline , keten üzerine işlemiş tabloyu ve tabloda kullandığı desenlerin hepsinin  bir anlamı var. Anne- baba- çocuk isimler, doğum tarihi/saati, doğum kilosu/ boyu, doğduğu odadan Haydarpaşa Tren Garı manzarası, … Michelline uzun uzun anlatıyor tablodaki hikayeyi,  fransızca bilmeyince kalmıyor tabi akılda.

Arda, İrem’le yaşıt,  2004 doğumlu  ve bu tabloyu çok uzun zamandır yayınlamak istiyordum ama Michelline bir Türkiye ziyaretinde, doğum tarihinde hata var diye alıp götürmüştü Paris’e.  Bu yaz geldiğinde beraberinde getirdi. Bize geldiklerinde ise Çocuklaçocuk’u uzun uzun inceledik, karşımda beğenen birisi olunca epey kaptırmışım  ben de. Fransızcayı tercüme yoluyla çözsek de,  el becerilerinden  konuşurken heyecan aynıydı. Amigurumi yapamadığını söylemişti, bizim bebeklere bayıldı görünce. Turuncu bebeğimizi torununa hediye verdiğimde, sarılıp sarılıp öptü defalarca, kim demiş fransızlar soğuk diye?

8 thoughts on “Bebek Hediyesi Etamin Tablo

 1. etamin süper almanyadayken anneannem yapmıştı bayıldım buna kızlar

 2. ne hoş bir fikir, ne güzel ayrıtılarla dolu bir tablo. walla bayıldım

 3. Stil Direktörü;etaminle uğraşmak çok vakit alıyor, çocuklar büyüsün neler yapacam:)
  Mavianne; böyle dostluklar hepimizin başına.
  Yetenek.sizin; Çok teşekkürler

 4. isimlerin yazılışına bayıldım. Ay bebişin kilosuna kadar işlenmiş. Süper bir çalışma olmuş. Anafikir: Fransızlar becerikli ve sıcakkanlı olabiliyormuş :))

 5. Embir, tüm doğum hikayesi tabloya işlenmiş. anafikir tamamdır 🙂

 6. Cok güzel..ilersi icinde hoş bir hatira!
  yapanin ellerine saglik…sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir