Kerem 9 Aylık

Kerem  Beyimiz, 9 ayını doldurdu.

Destekle yürüyebiliyoruz artık, hele  yürüteçle  ayaklarımızın kaymayacağı  zeminde  bir kaç adım attığımızda keyfimize değmeyin. Koridorda ayağı kayabilir diye arkasından ellerimle  yürütecin kenarlarından tutunca elimi alıp kaldırıyor, tek başına başarmak istiyor.

Dişlerimizi dörtledik, çıkmasına yakın bol salya ve  gece uykusundan sık sık uyanması dışında bir sıkıntımız olmadı, çok şükür. Diğer dişlerde böyle olur inşallah.

Günlük düzenimiz de epey oturdu, bir sıkıntısı yoksa gündüz ikisi  nispeten kısa  biri daha uzun olmak üsere 3 kez uyuyoruz.  Ama uykumuz sırasında her türlü tıkırtıya karşı çok hassasız, özellikle uykunun ilk dakikalarında 🙁  Kış günü evimizi  uygun sıcaklıkta tutsak da günlük banyosunu gün aşırıya çektik, zaten daha uzun bir aralığa cildimiz izin vermiyor, potansiyel metroseksüeliz ya 🙂

Bağırmaları, konuşmaları daha da arttı, bizim rekabet de devam etmekle birlikte en anlaşılır şekilde “ab-ba” diyor,  ablasını görünce yüzünde güller açıyor , nazar değmesin.  Bir de İrem, Kerem’i kucağına almaya çalışıp sıkıştırmasa  daha iyi olacak aslında. Onun dışında aramız gayet iyi.

İlk yeni yılımızı kutladık birlikte, kutlama denilirse tabii, eşimin işten geç gelebilmesi, bizimle birlikte yeni yıla girmek için istanbul’dan gelen kardeşimlerle sofraya oturma saatinin Kerem’in uyku saatine denk gelmesi, hassas beyimiz Kerem’in evde oyuna dalan İrem  ve yeğenimden   bir türlü uyuyaması, benim pes etmem,  çok geç sofraya oturabilmemiz ve yeniden uyutma faslından sonra nerdeyse 12 oluyordu. Çocuklarla fazla bir  beklenti içinde değildim Allah’tan.

Bizim için en büyük değişiklik ise Kerem’in artık bir Nuran teyzesi var. Haftanın 3 günü bizimle birlikte şimdilik. Dünyanın en zor şeylerinden birisi bebeğini emanet edecek kişiyi bulmak, herkesin beklentileri de çok farklı.    Daha önce söylemedim, ben yeniden iş aramaya başladım ve görüşmelere giderken Kerem’i bırakacağım bir yakınımın olmaması hep sıkıntı oluyordu, geçen hafta yine görüşmeye gidecekken Nuran teyzesi ile tanıştık. İlk görünüşte güven verdi bana, ben  işe başlayana kadar ( inşallah en kısa zamanda olur) haftanın 3 günü bizimle olması için anlaştık.  Kerem’le de araları gayet iyi. Ben evdeyken Kerem’in alışması daha iyi olacak, inşallah hep böyle devam ederiz.

Ayfer’e özel not:  Ayfer’cim, sen bizim başımıza gelen en büyük şanslardan birisin; Ayfer Ablamız, dadımız, arkadaşımız, ailemiz,…  Herkeste  senin mükemmelliyetini  arayacağız, biliyorsun değil mi?

Not-1:Yürütecimiz, Tomy İlk Bisikletim,  İrem’den kalma.  Yürüme döneminde çok faydalı  sonrasında bisiklet  ve oyuncak olarak olarak da epey kullanılıyor. Fiyatı biraz tuzlu görünüyor ama  İrem yürüteç ve bisiklet olarak yaklaşık 4 yıl kullandı, Kerem’le birlikte kullanım süresini düşününce değdiğini  gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Not-2: Yazımızın fotoğrafı son hali olsun diye dün  epey bir uğraş verdim fotoğraf çekerken. Hissettiği anda, makinaya ulaşmaya çalıştığından Kerem’i durdur, gel makinayı al,  ulaşmasını engelle derken çok eğlendik aslında.

16 thoughts on “Kerem 9 Aylık

 1. benim oğlumun ilk dişi 10 aylıkken çıkmıştı. kerem hızlı maşallah. 🙂
  bi de benm oğlum da çok hassas uykudayken duyduğu seslere karşı. ama ben bunu onun evde tek çocuk olmasına bağladım. bi ablası veya abisi olsaydı mecburen sese alışacaktı diye düşündüm. sizin evde İrem var mesela. kerem uyuduğunda eviniz sessiz olması kimsenin çıt çıkarmaması pek mümkün görünmüyor. ona rağmen kerem seslere karşı duyarlı demek. 2. çocuğum için fazla beklentiye girmiyeyim ben bu konuda.
  güvenerek çocuğunuzu bırakacak birini bulmuş olmanız büyük şans. inşallah kısa zamanda da dilediğiniz gibi bi işiniz olur.
  bu arada Kerem anneye benziyor sanırım 🙂

 2. maşallah o kadar tatlı çıkmış ki kerem o nazar boncuğu çok doğru yerde.
  defneyi anneme bırakıp işe geldiğim için çok şanslıyım.bebeğini emanet etmek çok zor.inşallah istediğin gibi bir iş bulursun.

 3. Maşallah nasıl da sevimli gülmüş. Kartpostal gibi.

  Bu yürüteçten ben de almıştım kızıma. Yeni emeklemeye başladığı dönemde bir türlü kullanmasını beceremedik. Sonradan daha çok oynamıştı. Almaya değer hakikaten.

 4. Maaşallah,çok afacan bir bıcırık olmuş.Buyudugu,yetişkin bir birey oldugu günleri de görürsünüz inşallah.(oglumun bu yaştaki hali geldi aklıma.çoook şeker oluyorlar,çok)

 5. Fatoş’cum, sağol, çok şanslısın annen yakınında olduğu için.

  Gülcan’cım, Entresan değil mi gürültülü bir evde uykusu hassas bir bebek olması, uykuya dalma sırasındaki hassasiyeti çok yüksek, uyuduuktan sonra biraz daha rahatız. Bakarsın senin ikincisi rahat olur, hiç belli olmaz.

  Dilek’cim, ben yürüteci Kerem’den önce bir arkadaşıma verdim, onun kızı bir kez düşünce korkmuş ve yaklşmamız sonrasında, O da pek kullanamadı.

  Katya, İnşallah birlikte görürüz o günleri, çok teşekkürler.

 6. maşallaaah, çocukların en sevdiğim zamanıdır bu alttan 2 dişi çıkmış hali:)))

 7. masallah masallah kereme
  nasıl guzel bır bebek olmus boyle
  bu arada ben bırsey soorabılırmıyım keremın ne zaman ılk dısı cıktı bırde hangısı ılkdı 🙂

 8. Canımmm dokuz aylık oldu demek ha, ne çabuk geçiyor aylar. Daha dün gibi. Heyyyy millet ben bu bebeği henüz iki günlükken görmüştüm heheheheh.
  Nice dokuz aylara dokuz yıllara Keremcimm, hep sevdiklerinle keyifli bir yaşamın olsunn.

 9. Yerim seni ben Kerem kuşum.
  Allah nazarlardan saklasın maaşallah sana.

  Tomy markası bu bisiklete bende baktım Engin için şimdi keremin kullandığını görünce daha bir ısındım şimdi. İrem de kullanmış Dilek hanımda memnuniyetini yazmış iyi oldu. Bir marka daha vardı karar verememiştim.
  Ama dediğin gibi biraz tuzlu yarında aşağılarda bakacağım bakalım farkediyormu çok
  Sevgiler

 10. ByDG, çok teşekkürler, dişlerle daha bir sevimli oluyorlar.

  Seyma Zehra, 8. ayın içinde çıktı ilk dişlerimiz, ilk altlar çıktı, burada detaylar

  Lale Abla, inşallah nice güzel günlerini birlikte paylaşacağız.

  Yelda, kesinlikle tavsiye ederim, bisiklet olarak daha da uzun süre kullandı, inşallah daha uygun fiyata bulursun Engin’in güzel teyzesi

 11. Nice sağlıklı aylara Özlem’cim ne de güzel gülümsemiş bak artık pozda veriyor

 12. Merhaba,

  Bizde de aynı yürüteç ve sonrasında bisiklet var. Yaprak halen ( 25 aylık) bayıla bayıla oynuyor. Kerem’de çok keyif alıyor belli.

  Sevgilerimle,

 13. Eda’cım, poz veriyor, fotoğraf makinasını yakalamaya çalışıyor, neler neler.

  İpek, bisiklet küçülünce de oyuncaklarına bisiklet yapıyorlar 🙂

  Maviannem, çok teşekkürler.

 14. maşallah minik kuzuya.çok tatlı gülmüş.adam oldu annesi….
  öpüyorum uzaktan.mis gibi kokulu yavruyu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir