Kerem 8 Aylık

Bu ayın en önemli gelişimi hiç şüphesiz Kerem Bey’in ilk dişlerinin çıkması idi. Şimdi üstten bir dişi daha çıktı, etti üç diş, darısı sağlıkla dişlerini tamamlamasına.

Bizi en çok sevindiren olay ise hidronefroz kontrolümüzde aldığımız iyi haberlerdi. Hidronefroz sorunumuzu buralarda (1,2, 3) anlatmıştım. Çocuk Nefrolojisi Uzmanımızla görüştüğümüz temmuz ayından itibaren kontrollu bir şekilde koruyucu antibiyotik tedavisi yaptık. Her ay idrar tahlili ve kültürü yaptırdık, sonuçlarımız temizdi. 2 kez ultrason çektirdik sonuncusunda idrar kanalındaki açıklıktaçok az da olsa  bir gerileme görüldü. Doktorumuz daralma ve idrar testlerimizin temiz çıkmasını gözönüne alarak durumumuzun iyi olduğunu ama sürekli takibe devam edeceğimizi söyledi. Bu ay planladığı böbrek sintigrafisinden vazgeçti ki buna da ayrıca sevindik, minicik bebeğimize damardan verilecek radyoaktif maddeleri düşününce geriliyorduk. Bundan sonraki kontrolümüz 1. yaşında, tahlillerimizin periyodu 2 ayda bire yükseldi, koruyucu antibiyotiği şimdilik 1. yaşına kadar devam edeceğiz, giderken de ultrason çektireceğiz. Ama en ufak bir farklılıkta anında kontrol ve tedavi olacak. Aynı sağlık sorununu yaşayan arkadaşlarımızdan sorular aldığımız için bu konuyu bu denli detaylı yazmaya çalıştım, her hasta farklıdır biz de doktor değiliz ama hepimiz ortak sorunlarımızı paylaşmak istiyoruz, sonuçta.

Sıralamaya devam ediyor, ayağa kalkmaya bir yere tutunup durmaya  bayılıyor ama ayaktayken oturmayı öğrenemedi daha. Ablamızdan kalan ganimetler, oyuncaklarımızla da oynuyoruz ama en çok terlikler, TV alt dolabı ve kablolarda aklı, fırsatı bulur bulmaz onlara ulaşmak için  en hızlı haliyle emekliyor.
Evde bir rekabettir gidiyor bu arada; “Anne de”, “Baba de”, “Abla de” diye. Aslında en anlaşılır olarak “Anne” dese de 🙂 hepsini de demeye uğraşıyor Kerem , geçen gün babasına “Babu” dedi mesela. Bol bol bağırıyor kendi kendine konuşuyor aynı zamanda.
Çok hareketli yetişemiyorum, erkek çocuk farkı  bu sanırım. Banyoda küvetinde bile durdurmak çok zor olmaya başladı benim için, geçenlerde Kitubi’de gördüğüm banyo oturağından almak niyetim. Bu hareketle kalan kilolarımı da veririm inşallah, halen emzirdiğim için yemek konusunda bir şey yapmıyorum da…

7 thoughts on “Kerem 8 Aylık

 1. 🙂 sağlığı konusunda güzel gelişmeler olmuş. Gözünüz aydın diyorum. Allah daha sağlıklı neşeli günler geçirtsin.

 2. haberler harika.tekrar geçmiş olsun .dişleriniz hayırlı olsun.çabucacık büyüsünler inşallah..
  çok öpüyorum sizi…

 3. Kereme daha nice sekiz aylar, sekiz yıllar. Büyümesini zilemek çok keyifli nede olsa tanışıklığımız var:)))

  Sevgilerimle

 4. Maşallah ya,yerim onu ben.. ilk incileri de hayırlı olsun 🙂
  baba diyor tüm çocuklar….anne der senin yakışıklı umarım , ben bir türlü başaramadım ama 🙂

 5. Karmançormancı, Sminela, çok teşekkürler, en önemlisi sağlığı çocuklarımızın

  Lale Abla’cım, azıcık daha büyüsün, geleceğiz inşallah size.

  Pelin’cim, ben çocukları fiziksel olarak da kendime bir gram benzetemedim,bari anne desin 🙂

 6. Allah bağışlasın. Babu diyen dillerini yerim onun. 🙂
  Maşallah

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir