Bebeğimin Güncesi-2

Kerem’in Scrapblog ile hazırladığım güncesinin dijital ortamda kalmasına gönlüm razı olmadı. Scrapbooklardan aldığım çıktılar ve ismini işlediğim nakışlı kap ile güncesine son halini verdim.

Yapılış detaylarına  anlatayım.

Scrapbooklarla ilk önce fotoğrafçıya gidip bastırmayı düşünmüştüm.  Sonra kaliteli güzel bir A4 kağıdına alacağım çıktılarla da olabileceğini düşündüm. A4 boyutunda aldığım çıktıları yerleştirmek için  1 adet sunum dosyası aldım.

Scrapbook çıktılarını Sunum dosyasına yerleştirdim.

Diğer yandan naylon dosya için  Bebek Albümlerindeki gibi bir kap diktim. Yapılışına ait detaylar,yine farklı bir albüm yazısında  burada anlatmıştım.  Keten kumaş üzerine mavi tül kumaşları birbirine birleştirdim dikiş makinası ile. Üzerine  ismi işlemek için  beğendiğim bir fontla bir çıktı almıştım. Kumaşın üzerine  ismi kurşun kalemle geçtim. Kumaşı nakış kansnağına geçirip ismi işledim.

Sadece isim işlemesi ile çok sade  gibi geldi biraz da süsleyim dedim. Bebek şekerlerini yapmak için aldığım minik bebeklerden birkaç tane elimde vardı, en uygun olanını yine  bebek şekerleri için aldığım taşlı tül  ve nazar boncuğu ile birlikte kumaşın üzerine yapıştırdım.

Alt kısma kurdeladan şerit geçtim. Ve son olarak albümün kapak kısmını, içe dönecek kısmı dikerek sonlandırdım.

Dosyamıza kabı geçirdim.