BAYRAM DÖNÜŞÜ BURUK MERHABA

Bayram vesilesi ile ilk kez bu kadar uzun ara verdik yazmaya. Bayramda biz Kayseri’den gelen sevgili Ayfer Ablamız ile birlikteydik. Kızımın keyfine diyecek yoktu, bu taşınma sürecinde en fazla özlediği kişi ile birlikte oyuna doydu. Birlikte İzmit ve İstanbul’u gezdik, gezmekten yorulduk, bol bol uyuduk, dinlendik. Memleketimizden uzakta olduğumuz için  biraz buruk girdiğimiz bayram, misafirimizle birlikte çok keyifli geçti sonuç olarak.Fulya ise İnebolu’da geçirdi bayramı,  çektiği güzel fotoğraflarla birlikte daha detaylı anlatacak İnebolu’yu.

Örgü ve bez bebeğini bizimle paylaşan sevgili Sibel blog açma konusunda çok hızlı davrandı, bayramın hemen öncesi bize  yeni açtığı blogu müjdeledi. Geriye bize düşen adresi paylaşmak , size de bu güzel el emeklerini incelemek kalıyor. Sibel, blogun hayırlı olsun

Güzel bayramın ardından cumartesi yeni yazı girmeyi planlarken  gelen şehit haberleri ile üzüldük. Bu üzüntü içinde anlamsız gelen yazımızı ise ileri bir tarihe erteledik.  O ailelerin içine düşen acıyı bizim anlamamamıza imkan yok, Şehitlerimize Allahtan Rahmet Diliyoruz. Bu terör ne zaman bitecek artık? Biz bitmeyeceğiz haberiniz olsun, hep ayakta olacağız.

Şehit haberlerini izlerken gerek  televizyonda yabancı basından gösterdikleri karelerde, gerek yabancı basının internet sayfalarında PKK terör örgütü yerine bunun sınırda kürt asilerin saldırısı ( ya da iki tarafın çatışması) olarak gösterilmesi en çok gücümüze giden kısım oldu.  Terör değil de nedir bu?

https://www.independent.ie/world-news/middle-east/turkish-soldiers-killed-in-kurdish-attack-26481932.html

9 thoughts on “BAYRAM DÖNÜŞÜ BURUK MERHABA

 1. Bayramınızın güzel geçmesine sevindim,bayram sonu şoku hepimizi vurdu .Öfke ve üzüntüden ne haber okuyabiliyorum ne izleyebiliyorum.
  hatta öfkem o kadar büyük ki yazamıyorum bile .unutmak istiyorum.
  Şimdi sibele gidiyorum.


  Öfkemiz de üzüntümüz de büyük.

 2. Bayramınızın güzel geçmesine çok sevindim..Detaylı fotoğrafları bekliyorum mutlaka..
  Şehit haberleri beni de mahfetti.Çok zorlanıyorum yazıcak kelime bulmakta..

  Bizi bölmeye çalışanlar bunu başaramıyacaklar…..

  Ölen şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum…


  Allah sabır versin o ailelere

 3. Teşekkür ediyorum.Ben de buradan şehitlerimizin ailelerine sabır diliyorum.Acılarını tüm Türkiye yürekten paylaşıyor.[ Reşat N.GÜNTEKİN’Den,”Dibi görünmeyen kuyulara atılan taş nasıl çıkardığı sesle onun derinliğini gösteriyorsa;başkasının kederide bizim yüreğimize düştüğünde çıkardığı sesle bize kendimizi insanlığımızın derecesini öğretir.”)Allah sabır versin


  Ne güzel bir sözmüş bu , paylaşım için teşekkürler

 4. ayfer ablamızla karşılaştık size gelmeden…irem ne şanslı bir çocuk onu bu kadar seven bir ablaya sahip….iyi bir bayram gçirmişsiniz beraberce…
  şehit ailelerine allahtan sabır diliyorum…


  Ayfer, bahsetti karşılaştığınızdan , çok mutluydu bayramda İrem.

 5. Bende yazacaklarımı erteledim.Dünden beri aklımıza geldikçe, tv.karelerinde gördükçe gözyaşlarımı tutamıyorum.Allah rahmet eylesin.Ruhları şad olsun ve ailelerine allah sabır ve metanet versin.

 6. Türk’ün Türkten başka dostu yok!! abdeymiş,abeymiş ,ortak cıkarlarmış fasa fiso..
  Allah rahmet eylesin sehitlerimize..


  Aynısını hissediyoruz, kınama mesajları sadece elçiliklerden geliyor sanırım.

 7. bayramınızın güzel geçmesine sevindim, bayram sonu olanlar hepimizi üzdü, umarım tekrar buna benzer durumlar yaşamayız, insallah


  İnşallah bu acılar bitecek

 8. Tatiliniz ne güzel geçmiş 🙂 Gerçi son olaylar tadımızı tuzumuzu kaçırdı. Bitse artık bu olaylar.

  tüm dualarımız bitmesi için.

 9. Ben neden sizi Kayseri’de biliyorum:) Büyük bir ayrıntıyı kaçırmışım. Tatil de gezmek yorulmak ve sonra yatmak dinlenmek yapılabilecek en güzel şey. Televizyonda izlediklerimden aynı şekilde içime derin bir hüzün çöktü benim de.


  Zeynep, kayseri kısmını doğru biliyorsun sanırım benim (Özlem)in taşınma kısmını kaçırmışsın, Fulya Kayseri de bağımız devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir