TED KAYSERİ KOLEJSPOR

TED Kayseri Kolejspor Bayan Basketbol Takımı’nın 1. lige çıkmasıyla birlikte Kayseri’de yaşayan bizlerin hayatına 3 senedir farklı bir renk katılmış oldu.

Kayseri’de diğer şehirlerin aksine çok fazla basketbolsever olduğunu belirtmeliyim. Ortalama seyirci diğer salonlarda 50 ila 100 kişi iken Kayseri tribünlerinde seyirci sayısı 1,500-2,000 arası. Kombine bilet satışlarının tamamının satılması ve tribünlerin basamaklar dahil dolu olması bunun en büyük ispatı. Hatta bu sebeple Basketbol Federasyonu  ilk yılımızda Bayan Basketbol Avrupa Şampiyonası eleme turlarının da Kayseri’de yapılmasını  sağlamıştı.

Özellikle bayanların ve çocukların büyük çoğunluğunu oluşturduğu tribünler takımını ıslıklar, tezahüratlar ,sevinç veya itiraz nidalarıyla destekleyerek rakip takımı görülmemiş bir baskı altına alıyor. Bu yüzden de rakip takımlar arasında en zor ve en korkulan deplasman TED Kayseri Kolejspor. Buna rağmen en güzeli, seyircinin maçı alsak da kaybetsek de ,spora ve Kayseri’ye yakışır bir biçimde sorunsuz ve kavgasız salonu terketmesi.

TED Koleji camiasının kendi içindeki birlik ve beraberliğinin basket takımını da yansıması, dolayısıyla sporcuların kendilerini bir aile ortamı içinde bulması takımın başarısını da olumlu etkiliyor. Çocuklarımızın da sporun en güzel yanlarını küçük yaşta görmeleri bizim için çok önemli. Onlar da daha şimdiden birer basketbolsever olarak yetişiyorlar.

Takımımız geçtiğimiz sezon ligi 4. olarak kapatarak Avrupa ‘da (Euro Cup) oynamaya hak kazandı.  Geçtiğimiz hafta evinde Sırp takımını yenen Kolejspor dün akşam da Yunan takımı karşısında başarılı bir oyun  sergileyerek 20 sayı farkla maçı aldı.

Bir Anadolu takımı olarak çok başarılı bulduğumuz Kolejspor’un hem yurt içinde hem Avrupa’da başarılarının devamını diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kayseriden güncel spor haberleine ve resimlerine ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz teşekkürler. http://www.kayseriforum.org

  2. Brravvooo!!!!!
    Bir alkışta benden onlara:)

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com