BARBİE li CAM ŞİŞE

barbie desenli cam şişe

Çocukları olanlar iyi bilirler ne zaman onlar için alışverişe çıksanız, erkek çocukları için olan her şey spiderman li ya da action man li, kız çocukları için olan bütün eşyalar barbieli, Cindy’li. Çoğu zaman mecbur kalmışızdır daha iyisinden vazgeçip sırf üzerinde sevdiği kahraman var diye çocuğumuzun istediğini almaya. Birinden kaçabilsek birinde mutlaka yakalandığımız olmuştur. Ama onlara da hak veriyoruz çocukları öyle bir kuşatıyorlarki, mümkün değil biz büyükleri bile kandırabilen pazarlama taktiklerine küçücük beyinlerin kanmaması. Belli bir kalitede olanlar için diyeceğimiz yok elbet ama çoğu çin malı, çocuk sağlığını tehdit eden ürünler de o kadar fazlaki, Hal böyle olunca biz de orta yolu bulmaya çalışıyoruz ve hem çocuklarımızın sevebileceği hem de kendi içimize sinecek eşyaları onlar için kendimiz tasarlayıp hazırlıyoruz. Sırf spidermanli veya barbieli diye kullanmak isteyeceği plastik, kalitesiz bir şişe yerine cam üzerine tasarlanmış evde yapılmış şişeyi kullanmayı tercih ediyor sizlerin de görüşlerinize sunuyoruz.

Şişelerimizi hazırlarken ahşap boyamada kullandığımız peçete tekniğini kullanmayı denedik. Elimizde bulunan barbie li ve thinkerbell li peçeteleri ki bu kahramanların ismini de çocuklardan öğrendik aslında, bu tekniği şişelerin üzerine uygulamakta kullandık.

barbie desenli cam şişe

barbie desenli cam şişe

Öncelikle Barbileri ve thinkerbell i peçetelerinden kestik . Şişenin üzerine yapıştırmak için üst katını kullanacağımız için peçeteyi katlarına ayırdık. Peçete tutkalını  peçetenin üzerinden ortadan kenarlara doğru olmak üzere fırça yardımıyla sürerek şişeye yapışmasını sağladık.. İyice kurumasını bekledik. Renkli kristal boncukları barbie lerin ve thinkerbell in kıyafetlerine saçlarına ve kolyelerine yine peçete tutkalı kullanarak yapıştırdık. Tamamen kuruyup iyice yapıştığından emin olduktan sonra boyutlu boya ile kenarlarına kontur geçtik. Daha sonra 130 derece fırında 30 dakika beklettik.

cam şişe boyama

cam şişe tasarım

Bu aşamadan sonra şişenin üzerine yer yer renkli stickerlardan yapıştırdık. Şişenin boyun kısmını altın renkli sprey vernikle renklendirdik. Daha sonra ucuna nazar boncuğu taktığımız kordonu bağlayarak süsledik.

Şişenin kapağı için mantar kullandık. Kızımız için yaparız da oğullarımızı unutur muyuz ? Bir de spidermanli şişe çalışmamız var tabi. O’nu da kısa bir süre sonra beğenilerinize sunacağız.

14 thoughts on “BARBİE li CAM ŞİŞE

 1. harikasınız ne diyeyim,
  uyduruk şeylere sırf beğendikleri karakter var diye alıyoruz haklısın
  senin gibi yaratıcı olamadığımız için
  ellerine sağlık
  çok güzel olmuşlar
  iyi günler

 2. küçük kuzenlerimden biliyorum bu spider man ve barbie çılgınlığı 🙂

 3. çok çok çok güzel olmuş, ellerinize sağlık… çok şanslı çocuklarınız var, hem herşeyin en iyisini düşünüyorsunuz, hem de düşünmekle kalmayıp hayata geçiriyorsunuz.

 4. Yine çok güzel olmuş.Bizde şimdiden başladık Spider Man’lere.Ama Ada pek ısrarcı bir çocuk değil -şimdilik- bu yüzden onun istediklerini değil de kendi idtediklerimizi alabiliyoruz.Ama ilerde nasıl oluruz bilmiyorum…Ellerinize sağlık.Bu arada canım kocam şu an Kayseri de.İşi dolayısıyla ayda 3-4 gününü orda geçiriyor.Keşke benimde gitme şansım olsaydı,sizlerle tanışırdık…

 5. Cok guzel olmus :)) Inanilmaz zarif duruyor :)) Bu arada ben pecete tutkalini ilk kez duyuyorum :)) Bakalim daha neler ogrenecegim sizden :)) Sevgiler :))

 6. Maalesef bu çılgınlıktan kaçış yok:) ne kadar şikayetçi olsak da biz de bu çılgınlığın bir parçasıyız:) Ama sizin elbecerileriniz sanırım bunun da üstesinden gelmenin yolunu bulmuş:) Ellerinize sağlık…

 7. Cok ama cok guzel olmus siseler ama simdi de cok guzel olmus deyip kiyamayiz ki cocuklar icin kullanmaya. Degil mi ama?

  Bir de soru; suya dayanikli mi bu siselerin disindaki malzeme?

  Sevgiler

 8. sevgili sunrise, bulaşık makinasında yaıkanmaz ama elde yıkanabilir pek tabi…sevgiler

 9. hayranım size benn..ne şanslı çocuklarınız…öpüyorum bu güzellikleri yapan ellerinizden bir de yüreğinizdeennn…benim de şişeler üzerinde hain emellerim var soda şişelerini bile “acaba saklasam mı”ya kadar saplantılı düşünceler oluştu:=)..bunu da denemek istiyorum:)

 10. çok güzel olmuş ellerinize sağlık, bende yeğenime yapayım bari :))

 11. Bunlar harika çalışmalar.İnsanın hayal gücünü harekete geçirmek istesin yeter ki.
  Tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.