BAGİ BUGİ – Elif Koca

Uzm . Pedagog  Elif Koca’nın kitabının tam adı biraz uzun; “Bagi Bugi Süper Çocuk Yetiştirme Kılavuzu”

“Dikkat ettiyseniz son zamanlarda herkes çocuğunun zeki olduğunu söylüyor….

Bilimin ve teknolojinin sunduğu çevre olanaklarıyla dünyaya gelen çocukların beyinlerinde daha fazla sinaptik bağlantılar oluştu ve çocuklarımız bizim zamanımızdan daha fazla zeka kapasitesine sahip oldular. Araştırmalar sonucunda günümüz zeka ortalamalarında üç puana kadar artış olduğunu söyleniyor. Bu da demek oluyor ki  ‘evet  çocuklarımız bizden daha zeki’

diye başlıyor, kitap. Bu gerçeği yüzümüze çarpması çok etkili olmuş öncelikle. Çocuklarımız tüm günümüz çocuklarından   farklı değil aslında. Dolayısıyla, okul öncesi dönemde onların yaratıcılıklarını, zekalarını desteklemek için bize çok görev düşüyor.

Bagi Bugi Süper çocuk Yetiştirme Kılavuzu da biz ailelerin çoçuklarımızın gelişimini takip edebilmemiz,  etkinliklerle destekleyebilmemiz için bir rehber kitap. 0-6 yaş arasındaki çocuklarımızın gelişim aşamaları anlatılmış.       Zeka , yaratıcılık ve öğrenme üzerine genel  bilgilerden sonra 0 aydan itibaren çocuk gelişimi bölüm bölüm, kısa  bilgiler halinde çok akıcı bir şekilde işlenmiş.    Genel bilgilerde müzik ve yaratıcılık üzerine olan bölümü okusanız  çocuğun hayatına müziği sokmak için herşeyi denersiniz sanırım. ( Çocuğu için kararlar veren anne cümlesi gibi oldu:) )

Detay bölümlerinden ise; bizim çocukların yaşları itibari ile 0-6 ay ve 5,5 dönemini  beğenerek okudum.  Kısa kısa hap şeklinde verilen etkinlikleri çok beğendim, bol bol etkinlik işaretledim, yeni oyuncaklar düşündüm. Özellikle 0-1 yaş arası bebek gelişiminde unuttuğum bir çok şeyle birlikte yenilerini de öğrendiğimden çok faydalı oldu.

Boya Çalışmalarıyla ilgili bölümü okuduğumda Çocuklaçocuk ‘ta nerdeyse tüm farklı boya metodlarını uyguladığımızı düşünerek sevindik.

Eğlenceli bol uygulamalarla dolu , Süper Çocuk Yetiştirme Rehberi’ni sevdik biz.

Kitabın ismi nerden gelmiş, Bagi Bugi  de neymiş derseniz. Burayı inceleyiniz derim. Yaş grupları  yerine etkinlik sınıfları olan  bir anaokulu, mekanına da bayıldık ayrıca.

8 thoughts on “BAGİ BUGİ – Elif Koca

 1. canım teşekkür ediyorum önerine
  güzel bir kitaba benziyor
  O yaşlardayken çocuklar bu tür kitaplara ihtiyaç duyuyor insan

  — çok ihtiyaç oluyor, farklı yazarların güzel kitapları var hepsini de severek okuyoruz

 2. bu kitabını duymamıştım.
  sanırım biz şimdi anneler çok bilinçliyiz.çocuklarımızla öyle çok ilgileniyoruz ki.tüm beceri ve yeteneklerini ortaya dökmek için elimizden geleni yapıyoruz.
  dilerim hepsi hayırlı birer evlat olur…
  ayrıca sizi de tebrik ediyorum.harika paylaşımlarınız var…

  — inşallah Smilenam katılıyoruz dileklerine kendileri için hayırlısını seçerler inşallah her zaman

 3. Çocuk yetiştirmek kesinlikle kolay değil!Bu tür kitaplardan yardım almak çok faydalı elbette!şimdiki zaman çocukları çok zeki gerçekten ama gelişen teknolojininde bunda etkisi var!Bizim çocukluğumuzdan farkı ise daha hızlı öğrenebilmeleri.
  Sevgiler.

  — öğrenme hızlarına hayranız onların

 4. okuyunca sevindim bu ara Can için hiç birşey yapamaz oldum.Ona yetemiyorum artık.Bu kitabı almalıyım hemen 🙂 tşk.

 5. Güzel bir kitaba benziyor.Öğlen kitapçıya uğrayamadım yoksa detaylı inceleyecektim bende.Kısmetse yarına artık.

 6. BÖyle öneri kitaplar herzaman bekliyorum ve takip ediyorum, kizim icin elimde var suan okudugum yabanci bir kitap ama bunuda kitapciya gittigimde görürsem bir incelerim, gerci buradaki kitapcilarda belirli-sinirli kitaplar var…
  Tesekkürler, sevgiler.
  — Yurtdışının zorluklarında birisi de bu kitap meselesi değil mi, bulamazsan biz bulmaya göndermeye çalışalım senin için sevgili Ceyda

 7. çok cici bir kitaba benziyor, anlattıklarını okuyunca hemen almak lazım dedim, dur sipariş listeme ekliyim hemen 🙂
  sevgiler,
  enhar

  — seversin inşallah

 8. Merhaba

  Kitabımı begenmenize sevindim Farklı kapak tasarımı ve ismiyle kitapcılarda simdi

  “Cocuklar Nasıl Ogrenir” isminde.

  Çocuklarınızla keyifli vakitler geçirebilmeniz dilegiyle

  Mutlu gunler

  — Merhabalar , Elif Hn, yeni tasarımıyla hayırlı olsun, kitabınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir