ASTERİX OLİMPİYAT OYUNLARINDA

asterix olimpiyat oyunlarındaHer çarşamba yarım gündür bizim çocukların okulları . Hal böyle olunca da bir koca öğleden sonra birlikte geçirebileceğimiz vakit bize kalıyor. Geçtiğimiz çarşamba da onları okuldan alıp birlikte dışarıda yemek yiyelim diye düşündüm ve Mc Donald’s a götürdüm. Malum çocuk menüsü yedikleri için birlikte verilen oyuncakları da merakla aldılar. Bu kez filmiyle alakalı olarak Asteriks in oyuncakları vardı.  Büyük oğlum Brütüs’ ün küçük ise Oburiks’in oyuncağını seçtiler. Asteriks’i ve diğer kahramanları hiç tanımadıklarını anlayıp onlara bunların Galya denilen bir köyde yaşadıklarını, içtikleri bir iksirle güç kazandıklarını ama Oburiks in küçükken iksir kazanına düştüğü için iksir içmeden de çok güçlü olduğunu anlattım. Bu kadar ilgilerini çekeceğini tahmin etmiyordum. Anlattıklarımı gözlerini açarak ilgiyle dinlediler, ben de haftasonu sinema ya filmi izlemeye gidebileceğimizi söyledim. O andan düne kadar konumuz Asteriks ve Oburiks oldu. Cumartesiyi adeta iple çektik.

Dün öğlen nihayet sinemaya vardık. Bilet almak için kasaya gittiğimde küçük oğlumun yaşını sordular.Meğer 7 yaş sınırı varmış filmde. Ben de bu filme mutlaka gitmeliyiz diye rica ettim ama mümkün değil içeri almamız dediler, daha önce böyle yaş sınırı olan bir filme yanında velisiyle birlikte gittiği için aldıklarını söyledim, bunun üzerine bir yöneticiyi daha sonra da bir müdür yardımcısını çağırdılar her ikisini de ne dedimse de ikna edemedim. Bunu oğluma nasıl söylerim diye aldı beni bir telaş, ama sinema yöneticilerinin kararı kesin olunca mecburen karşıma alıp

-senin yaşın 7 den küçük olduğu için giremiyoruz annecim, dedim ama dememle birlikte bir çığlık ve peşinden bir ağlamayla birlikte sinema az kalsın başımıza yıkılıyordu:)

Bunun üzerine yöneticilerden ikisi gelip çocuğu ağlatmayalıp deyip filmi izleyebileceğimizi söylediler. Ben küçüklüklerinden beri çocuklarıma ağlayarak hiç bir şey yaptıramayacaklarını söylemiş de olsam bu kez onlar haklı çıktılar.

asterix olimpiyat oyunlarında

Film ilk sahnesinden beri komik ve eğlenceli, zaten Gerard Depardieu’nun oynadığı her film istisnasız güzeldir benim için ister Asterix olsun ister Cyrano De Bergerac. Brütüs ve Sezar (Alain Delon) muhteşemdi.  Sporun önemine de sık sık değinilen filmin sonunda ünlü bir basketçiyle bir de futbolcu çıktı ama ismini ne siz sorun ne de ben söyleyeyeyim:) Onlardan başka da sürpriz oyuncular yer alıyor ki bunu filmi izleyecek olanlara bırakalım.

Çocuklarınızla birlikte gidip keyifle izleyebileceğiniz bir film bizce kaçırmayın.

5 thoughts on “ASTERİX OLİMPİYAT OYUNLARINDA

 1. Çarşamba yarım günün sizin olması ne kadar güzel bir şey. Siz de böyle güzel değerlendirince çocuklar için büyük mutluluk olmuştur.

 2. kızlarımın da favori filmlerinden ,gerçi benim kızlara ne film verirsen ver su gibi içerler ya 🙂
  gelsin biz de izleriz …
  sevgiler….

 3. Peki ne varmis filmde de 7 yastakiler icin sakincaliymis onu anladiniz mi? Cok acaip geldi bana 7 yas siniri.
  Burada ya cocuklarin da velileri ile gidebilecekleri filmler var ya da 13 yas siniri var bircok film icin. Ama yine de galiba 13 yasindakiler de velileri ile girebiliyorlar sinemaya. Yapilamayan tek sey; R kodlu filmlere 18 yasindan kucuklerin giremeyecekleri ki bunda burada ada yirtinsaniz almiyorlar iceri. Sakin yanlis anlamayin R filmlerde korku unsuru ve en cok opusme sahnesi olabiliyor. Oyle acik secik film oynatamiyor yani sinemalar.
  Cok merak ettim sizin Asteriks filmini ben de..

 4. Eğer filmi beğendilerse eminim Remzi Yayınlarından çıkan çizgirom serisini de beğeneceklerdir:))
  Ben hala okurum canım sıkıldıkça:) Ve 7 yaş sınırı bana da tuhaf geldi…
  Ayrıca politikacıların mazlum edebiyatıyla oy topladıkları cennet vatanımda çocuklar neden ağlayarak sinema sorumlularını ikna edemesin ki:)))

 5. flim hiç cocuklara uygun değil ama süper:(

  ne açıdan uygun değil acaba??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir