AŞK , BİR KERE- MAEVE BINCHY

Maeve Binchy’nin, okuduğum ikinci kitabı. İlki tadı damağımda kalan ve sanırım herkesin benim gibi düşündüğü “İtalyanca Aşk Başkadır” idi

Aşk Bir Kere’de ; hayatları, Shancarrig Kasaba okulunda kesişen karakterlerin her birinin öyküleri farklı pencerelerden bakılarak , sıcak bir biçimde anlatılmış.

Her bir bölümde olayın kahramanın gözüyle yaşatıyor olayları, hüzünleri, sevinçleri…

Ardışık bölümlerde farklı kahramanın gözünde olayları değerlendirdiğinizde, ilkiyle bağlantıları ve bazı sır kalmış noktaların cevaplarını buluyorsunuz.

2 insan arasında, hayatlarını şekillendiren temel olaylar sonrasında bile tarafların yaşananları farklı değerlendirdiklerini görebiliyorsunuz. Ve Maeve Binchy’nin müthiş gözlemlerinden etkileniyorsunuz.

Adından, sadece aşk üzerine kurulu bir kitap beklemeyin, Shancarrig’deki zaman içerisindeki ilişkiler ağı ve genelde hüzünlü aşklar anlatılıyor.

Finalde tüm kahramanlar kısa ama güzel bir şekilde birleşiyor.

Hala okumayanlara tavsiye ediyoruz, okuyanlar siz ne düşünüyorsunuz?

7 thoughts on “AŞK , BİR KERE- MAEVE BINCHY

 1. Maeve Binchy’in birkaç kitabını okudum,
  ve italyadaki o mahalledeki herkesi gerçek ve tanıyomuşum gibi hissettim,
  aşk mutfakta pişer de güzeldi,
  dili akıcı ve okuması rahat kitaplarının
  bu da eminim güzeldir
  sevgiler

 2. Son dönemde kitaplara sarılmış olduğumdan tavsiyenize minettarım. . . merka ettim ve mutlaka bulup okuyacağım.

 3. MAEVE BINCHY çok severim ama hem kocaman kitapları çantada zor taşınıyor ya bu nedenle ben hep küçük kitaplar seçerim. Bu arada önemli birşey yakaladım siteniz hakkında yönlendirme var kızlar mail attım size önemli diye geri geldi mail bir bakın yapın olmazsa yapamzsanız haber verin ben yardımcı olurum mail gelmediyse de yine atarım ok.Sevgiler

 4. ben de okudum bir kaç kitabını, biri Tara Sokağı idi sanırım, ilk okuduğum kitabıydı. Şimdi bu da evde duruyor henüz başlayamadım, hemen programa alayım ben de:-))

 5. Ben bu yazarin bakis acisini cok seviyorum, anlatimi harika, Meave Binchy’nin Aski Yarin Yasayacaksin adli kitabini da tavsiye ederim :))

 6. Maeve Binchy?in birkaç kitabı var biz de. Nazlı Üniversite yıllarında almıştı. İtalyanca Aşk Başkadır ‘ın yerini tutmuyor hiç biri.Filmini de izledim daha sonra hatta. Ama Geri Döneceksin tam bir dizi film tadında. Aşk Mutfak da pişer de içime fenalıklar gelmişti.

 7. bende bütün serisi var sırayla okuyorum.lale italyanca aşk başkadırın filmini nerde izledin bende seyretmek isterdim kitabı harikaydı.gerçekten kendimi dublinli gibi hissediyorum okurken okadar yaşattırıyor okuyucularını.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir