Aşırı Tozlu İlaç

Geçenlerde  tesadüfen televizyonda Micheal Jackson ‘ın son konser provalarının kayıtlarından oluşan “This Is It” filmine denk geldim.  Öyle özlemişim ki Micheal Jackson’ın özellikle eski şarkılarını ve danslarını; ilgiyle izleme başladım. Oğuz Kaan, sonra da Kadir Mert yanıma geldi. Onlar da izlemeye başladılar.

– Bu kim biliyor musunuz? diye sordum

-Micheal Jackson, diye cevap verdiler. Yaşları küçük olduğu için bilmeleri beni biraz şaşırttı, muhtemelen öldükten sonra kendisinden haberdar olmuşlar.

Kadir Mert :

-Micheal Jackson neden öldü anne diye sordu?

-Sanırım aşırı dozda ilaçtan oğlum, dedim

(O an Kadir Mert aşırı dozu, “aşırı tozlu” anlıyor ama ben öyle anladığını anlamıyorum)

-Neden aşırı tozlu ilaç içmiş ki anne?

-Doktoru öyle vermiş oğlum.

( muhtemelen burada doktorun micheal jacksona ilaçları vermeden önce yere düşürdüğünü falan düşünüyor. Benim ona yere düşmüş hiç birşeyi ağzına almaması gerektiği konusundaki uyarılarımı hatırlıyor ve “aşırı tozlu birşey içmenin ölümcül olabileceğine karar veriyor. Bir anda dikkat kesiliyor, gözleri fal taşı gibi açılıyor.

-Doktor neden aşırı tozlu vermiş peki?

-Dikkatsiz olabilir belki..

Bu konuşma böyle bir kaç dakika daha devam ediyor, ta ki ben oğlumun sürekli “aşırı tozlu” dediğini anlayana dek. Ondan sonra en başa dönüp tek tek açıklıyorum ilaçların aşırı tozlu değil, aşırı dozda olduğunu.

Anne olup da kıssadan hisse çıkarmamak olur mu, tam bu noktada yeri gelmişken..

” hem aşırı tozlu, hem de aşırı dozda her şeyin sağlığa zararlı olduğunu” söylüyorum.

9 thoughts on “Aşırı Tozlu İlaç

  1. Yerim ben onu, çocuklar böyle bizim hiç ummadığımız yerlere takılıp kalıyorlar. Aşırı tozdan şimdi onun aklından uzunnn zaman hiç çıkmaz.

  2. bu herif öldü mü ölmedi mi belli değil birisi öldü diyor başka birisi ölmedi garip bir dünyada yaşıyoruz elvis’de ölmemiş 🙂

  3. sayfamda görünce acaba nedir bu aşırı tozlu ilaç demiş ama evden çıkarken gördüğüm için okuma fırsatı bulamamıştım … bizi etiket ve etikek hikayemize nenziyormuş… Aman aman hem aşırı toz hem aşırı doz ikiside çok zararlı:)
    Sevgilerimle

  4. Bunları işte böyle hep not almak lazım 🙂 sonra unutuyoruz, çok güldüm, teşekkürler. Aşırı tozlu da olmasın, dozlu da…Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.