Anneye Süt İçmeme Cezası

Akşam yemeğinden sonra bulaşıkları toplarken çocukları masaya oturtup birer bardak süt verdim. Süt sevmez Kadir Mert, yeni yeni alışıyor sayılır, o yüzden O süt içtikçe seviniyorum. Sütünün tamamını bitirip bir bardak daha istediğinde de sevinçten uçacaktım, ilk kez duydum O’ndan böyle bir cümle.   Ben bulaşıkları toparlamak üzereyken, iki oğlum da kendi aralarında sohbet ediyorlardı, bizimki biraz şımarmaya başladı ve eli kolu hareketlendi ve masadaki sütünü döktü. Mutfak masası, dolabı, yerler, oturduğu tabure, heryer süt olduverdi bir anda. Tüm mutfağın battığına mı yanayım, tam işimi bitirirken tekrar iş çıktığına mı, yoksa “Fatmagül’ün Suçu”‘nu kaçırdığıma mı? Çabuk odana git oğlum dedim yüksek sesle, zaten mutfağıma ne kadar titizlendiğimi , üstelik kazayla değil şımarıklıktan olduğu için kızdığımı bildiğinden fazlaca suçlandı kendisi de.

Aradan yarım saat geçti, odasından çıkıp yanıma geldi, bana bir not bırakıp gitti. Notun altında da bir uçak çizilmiş, uçak KADİR MERT yazan bulutların ortasından uçuyor, pilotu da kendisi:))

İşte oğlumun notu:

Sevgili Anne,

Mutfağa süt döktüğüm için çok üzgünüm.

Bir daha mutfağa girmeyecem, çok  çok üzgünüm.

Asla da süt içmeyecem

SEVGİLER KADİR MERT ( burası buluttan )

Buyrun burdan yakın bakalım, O mu cezalandı yoksa ben mi?

Anne notu  : Kıyamam annem ben sana, tüm sütler sana feda olsun…

Anne notu2: Biz de kabahatler bitmez, notlar da kitap olacak kadar var hani, işte bir not da burada

10 thoughts on “Anneye Süt İçmeme Cezası

  1. çok şirin, çok duyarlı bir çalışma…çocuğun genlerinde var tabii sanat:)ben olsam ağlardım bu tablo karşısında…

  2. öyle şirinler ki . Epey üzülmüş sütü döktüğü için. Ah kızmamayı öğrenebilsek onlara. En çok ani kızdığımda üzülürüm ve büyük pişmanlık yaşarım ben.

  3. :))))Hatırlıyorum “beni af ettin mi” notunu da:))
    O çoktan seçmeli test şeklindeydi. Bu seferki de çok yaratıcı olmuş. 🙂 Nasıl biliyorlar annelerin kalbine nereden girileceğini. “Bir daha da süt içmeyecem” deki inceden gözdağı, duygu sömürüsü hepsi var. Sonra da uçakla olay mahallini terkediyor 🙂 Bayılıyorum zekasını böyle kullanan çocuklara. Hep derim, böyle çocukların yaramazlıkları da zekice olur. O zaman da kızamıyor insan.
    Allah çok yaşatsın seni Kadir Mert. Sabah şekerim oldun.

  4. Allahım bu ne yoğun duygu yüklü bir çocuk öyle… Ben bu notu alsam herhalde ölürdüm ya, şimdi bile içim sıkıştı suçluluktan… Kuzucum benim ama annesi de ne güzel yazmış işte, bitmiş, gitmiş herşey 🙂 Sevgiler, Kadir Mert’e…

  5. Bazen ani çıkışlar benimde oluyor ve çalıştığım için bütün gün ulaşamadığım için acı çekiyorum.Akşam eve geldiğimde ilk işim sarılmak oluyor.İrem’inde böyle notları çoktur.hatta bazen kardeşi ile gönderir veya başka türlü..resimlerle notunu bir de süsler canım benim…Çok tatlılar ya.Sabır ve tahammül çocuk yetiştirirken çok önemli.sevgiler…Allah sağlıklı,huzurlu,mutlu ve uzun ömürler versin yavrularımıza…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir