Anneler Günü Kitap Ayracı

Cuma günü iş çıkışı eşim çocuklarla birlikte beni almaya geldiler. Kerem sürekli ” Anne eve gidelim, kitaplarımızı okuyalım” diyor, eve gireceğiz arkasında bir şeyler saklıyor. Bir süre sonra anlaşıldı telaşesi, okulda yaptığı  kartlar ve kitap ayracı ile geldi, gururla. Kendi boyadığı, yazdığı kartları gösterdi önce (henüz anasınıfı, okumayı öğrendik ama kelimelerin nasıl bölüneceğini öğreneceğiz:)

Yaptığı kitap ayracını ise okuduğum kitabın arasına koyarak getirdi. Kitap ayracını boyadıktan sonra öğretmenleri pvc ile kaplayıp kurdela eklemişler.  Çok sevdim kitap ayracını, oğlumun hediye verme şeklini. Kitap da kızımdan hediye. Uzay kampı na gittiğinde (ilk ayrı kampı!) aldığı hediye, “Kocan Kadar Konuş” 1 ve 2. kitaplar,  Birlikte filme gitmeyi planlayıp kısmet olmamıştı, dönüşte kitabını okuyalım diye almış. Anne olmanın güzelliklerini  anlatmaya gerek yok sanırım.

Anneler gününün tek güne sığmayacağı da başka bir gerçek.   Ama ritueller güzeldir,  birlikte kutlamak  da güzel bir enerji bence.

Başta kendi annelerimiz olmak üzere tüm annelerin günü kutlu olsun!

 

annelergunu-1annelergunu-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir