Anasınıfı Gösterisi ve Eğlenceli Matematik

Mayıs Haziran ayları ilköğretim öğrencileri için gösteri/ etkinlik ayı. Geçtiğimiz hafta Kerem ve İrem’in her ikisinin de  okulda değişik etkinlikleri vardı. Kerem ülke danslarından  Japon ve İspanyol kostümü ile ilk gösterisine çıkmış oldu.  Gösteri öncesinde sürekli gelip gelmeyeceğimizi sordu.  Gösteri de ise  eğleniyor görünüyordu.   öğretmenlerimizin güzel hazırlandığı bir gösteri olmuş anaokulu gösterisi; sıkmadan, çocukları üzmeden.

keremgos

Cumartesi gününde ise 3. ve 4. sınıflar için Eğlenceli matematik Panayırına katıldık ailecek. Okulun bahçesinde Eğlenceli Matematik için bir çok stand vardı; matematik oyunları,  manav…  Matematik oyunları gerçekten güzeldi.

İlk oyun yün iplerinden verilen uzunluk ölçülerince keserek tablo oluşturmak idi. Bu arada tüm panayır boyunca veliler olarak çocuklarımızla bir aradaydık, ihtiyaçları olduğunda onlara yardım ettik. güzel bir deniz ve yelkenli tablomuz oldu.

İkinci oyun; A4 kağıtlarının  içiçe sarılarak oluşan  toplardaki soruları çözmek ve  çözdükten sonra başka arkadaşına fırlatmak idi. En son katmana kadar fırlatılmaya devam ediliyor.

Üçüncü Oyun ise yapbozdan okul resimlerini yapmak oldu. Yapboz parçaları 2 li gruplandırılarak  sorular oluşturulmuş. Soruları yaptıkça yapboz kendiliğinden  oluşuyor.

En keyifli kısım ise pazarcılık yapmaları ve gerçek satış yapmaları.  İrem pazar filesi sattı. Pazar filemizi arkadaşlarının sattığı meyve ve sebze ile doldurduk.

Oyunlar ve pazarcılıkla harika bir harika bir matematik etkinliği idi.

matfest

 matfest2

 

 

2 thoughts on “Anasınıfı Gösterisi ve Eğlenceli Matematik

  1. kızım için istanbul bakırköyde anaokulu arıyorum.sizin kullagınıza bişeyler gelmiştir muhakkak.sitenizi sürekli takip ediyorum tüm faaliyetleri uygulamaya çalışıyoruz.kızım 3 yaşında,bir yardımcı olursanız sevinirim.

  2. Sema Merhaba, öncelikle güzel sözleriniz için çok teşekkürler. Maalesef Bakırköy’de bir anaokulu tavsiyesi veremiyoruz ama bir tavsiye öğrenirsek muhakkak sizinle paylaşacağız.
    Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir