Anaokulu Mezuniyet Törenimiz

İrem’in anaokulu yılsonu gösterisi vardı dün, kızım mezun oldu. 🙂 Eşim “ne mezuniyeti, herşey yeni başlıyor” dese de  İrem ilk kepini giyip, fırlattı bile. Okulumuz, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da güzel bir yılsonu gösterisi hazırlamıştı biz velilere. Törende çocukların gösterilerinden daha fazlası vardı.

Palyaçolar  karşıladı bizleri.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından gelecek hafta kutlayacağımız Babalar günü için tüm babalara, çocuklarla birlikte fotoğraflarından oluşan bir slayt gösterisi sürprizi yapıldı.    Animasyon ekibinden Karagöz ve Hacivat , hazırlıklar esnasında sohbet etti, çocukları sundu, gösteri sonrasında çocuklara  bazen şarkı söyletip, bazen yeniden dans ettirdi.

Anasınıfı olarak İrem’lerin 3 dans gösterisi vardı. Müzikler eskilerden, nostaljik  bir gösteri oldu. İlk gösteride “çadırımın üstüne şıp dedi, damladı” şarkısı ile kanto yaptılar. Evde  İrem’den bu şarkıyı duyunca epey bir şaşırmıştım zaten. Bu çocuklar alemler bu arada, gösteride neler yapacaklarını sır gibi saklıyorlar, ama arada böyle açıklar veriyorlar işte. 🙂

Sonrasındaki gösteri ise tam süprizdi, Grease müzikalinin “Summer Nights” parçasını  canlandırdılar, çok hoştu hepsi.  Lüküs Hayat operetinin ünlü  şarkısını  söyleyip dans ederek gösterilerini tamamladılar. Lüküs Hayat’ın sözlerini  epey çalıştığından biliyordum bu kısmı.  Hepsi çok şekerdi çocuklarımızın.

Ardından  öğretmenleri diplomalarını dağıttı, mezuniyet cüppeleri ve kepleriyle harikaydılar.

Kızım öğretmenini çok seviyordu, sabahları  gider gitmez   evde olan biten herşeyi paylaşmak için sabırsızlanıyordu 🙂 Birlikte olduğumuz 2 yıl boyunca gönlümüz hep ferahtı  öğretmenimizden, okulumuzdan yana. Başta Pınar öğretmenimiz olmak üzere, İlgi Evi’ne  herşey için çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilik hayatı boyunca karşısına hep seveceği öğretmenler çıksın inşallah.

Günün sonunda mutlulukla gülümseyen kızım ve   gösteri boyunca olabildiğince sakin olduğu için bir aferin hakeden Kerem kendini yeşilliklere attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Maalesef Müge, videoya ait bir adres yok. Filmin müzüklerinin kliplerinden bir şeyler toparlayabilrsin belki , kolay gelsin öğretmenim

 2. meraba, canlandırdıkları summer nights gösterisinin videosuna ulaşabileceğim bir adres var mı acaba ? ben anaokulu öğretmeniyim ve çocuklarımla bu gösteriyi canlandırmak istiyorum bir örneğe ihtiyacım var yardımcı olursanız çok mutlu olurum

 3. Çok tatlı görünüyor
  iremi tebrik ediyorum

 4. Yaşı yok bu övgünün bence inşallah masterlarını,doktoralarını da görürsünüz.

 5. ay onların ikisi de ne şeker olmuşlar… İrem’i kutlar, tüm mezuniyetlerini ard arada böyle keyifle sıralamasını dilerim….

 6. Kesinlikle Maviannem, harika bir duygu 🙂
  Mehtap, darısı sizin başınıza.
  Fulya’cım, çok teşekkürler, bu yazın güzel geçmesini istiyorum ben de.

 7. tüm mezuniyetleriniz bu coşkuda olsun inşallah
  harika bir duygu çocukalrın büyüdüğünü görmek değil mi?

 8. Ne güzel,bundan sonraki mezuniyetleride böyle keyifli olsun inşallah ve de… darısı başımıza diyelim:))

 9. irem i tebrik ediyorum.Gelecek sene zorlu bir sene olacak.Tatilin tadını çıkarmaya bakın….

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com