Ampulden Kardan Adam

Hiç aklımda yokken bir anda ortaya çıkıveren bu kardan adam aynı zamanda iyi bir geridönüşüm projesi, çünkü kardan adamın gövdesi patlamış bir ampulden oluşuyor. Banyo aynasının üzerindeki ampul patladığında hiç aklıma gelmemişti bir proje çıkarabileceğim, yerine yenisini takıp patlayan ampulü elime aldığımda bir ampul de başımın üzerinde yandı ve bu proje çıktı ortaya.

Kardan adamın gövdesi ampulden başı ise pinpon topundan oluşuyor. İşe pinpon topuna, içinden geçireceğim bir kurdelayla kardan adamı dilediğim yere asabilmek için küçük bir delik açmakla başladım. Daha sonra topun alt tarafından da büyükçe bir delik açtım. Önce kurdelayı ortadan katlayıp  küçük olan delikten çıkardım ve diğer uçlarını irice düğümledim. Topun diğer tarafındaki deliği ise ampulün metal kısmının girebileceği kadar genişletim. Ampulü topa bu şekilde birleştirdim. Kardanadamın boyun kısmında görünen metal bölümü kırmızı keçeden hazırladığım kaşkolla kapattım.  Başına siyah orlondan bere ördüm, berenin tepesinden kardan adamını asmaya yarayacak kurdelayı çıkarıp bereyi başına yapıştırdım.  Burnunu turuncu fimodan havuç şeklinde yaptım. Düğmelerini, ağzını ve gözlerini siyah kalıcı kalemle çizdim.

Gelelim süpürgeye; sapını yazdan sakladığım bir dondurma çubuğundan yaptım süpürge kısmını ise püskül şeklinde orlondan hazırladım. Sert durması için saç spreyi sıktım. Kardan adamın gövdesine belli olmayacak şekilde bantla tutturdum

Artık kardan adam da diğer yılbaşı süslerimizle birlikte odamızı süslüyor.

8 thoughts on “Ampulden Kardan Adam

  1. “Bir ampul de başımın üzerinde patladı.”

    Alemsin wallaha. Kırk yıl düşünsem yanmış ampulden ve pinpon topundan kardan adam yapmak gelmez aklıma. Çok sevimli olmuş. Eline sağlık arkadaşım.

  2. elinize sağlık çok güzel olmuş.ben size bir öneride bulunacaktım.çünkü tecrübelerim şeffaf bantların zaman içinde yerinden kopabileceği yönünde.böyle durumlarda silikon tabancası benim can kurtarıcım oluyor.sevgiyle ve bol projelerle kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir