Altın Çilek Bereketi

Bu sene başında sınıf velilerimizin kendi aralarında düzenlediği günlere ben de katılmaya başladım. İyiki de katılmışım bu vesileyle çok hoş arkadaşlıklar edindim. Veli arkadaşlardan biri her görüştüğümüzde gözle görünür şekilde kilo veriyordu. İşin sırrını sorduk, diyet, spor ve altın çilek dedi. Altın çilek in hapı değil kendisinin kurutulmuş haliymiş yediği. Onun tavsiyesi üzerine kuruyemişçiden ben de aldım biraz altın çilek. Altın sıfatını renginden mi yoksa fiyatından mı alıyor bilemiyorum ama ben tatlı ekşi tadını pek sevdim. Her sabah aç karnına ve her akşam yemekten önce  bol su ile üçer tane altın çilek yedim. Bir gün paketten iyice kurumuş, sertleşmiş bir altın çilek çıktı. Tohumlarını elimle ufalayıp toprağa gömdüm. Burada anlattığım filizlerle birlikte bahçeye koydum. Hatta veli arkadaşıma da anlattım yaptığımı.Ne yazık ki kader ağlarını planladığım gibi örmedi ve ani çıkan fırtına ve yağan dolu yüzünden bütün bitkilerim heba oldu.

Yukarıdaki fotoğrafta görünen çiçekçiden aldığım altın çilek bitkim, çok arsız bir şekilde büyümekte hatta üzerinde onlarca çiçek var meyve olmayı bekleyen.

Benim gibi kuru bir altın çileği toprağa serpen veli arkadaşım da hepsi birden filizlenince çok sevinmiş. Benimkilerin heba olduğunu öğrenince bir kısmını da bana getirdi.

Bahçede, balkonda bitki yetiştirmek isteyen dostlara buradan duyurulur:)

1 thought on “Altın Çilek Bereketi

  1. Biz de bir arkadaş vasıtasıyla 10 adet fideyi bağa dikdik bakalım. İnşallah tutar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir