Alışkanlıklar ve Sorumluluklar Eğitimi

Minik oğlumun ilk bireysel veli toplantısına gittim bugün. Güzel şeyler duymak mutlu ediyor bizleri elbette. Genelde kızların bıcır bıcır anlattığı konuşulur ama şu anda  biz de ters bir durum var. Kızımdan farklı olarak Kerem okulda yaşadıklarını daha fazla anlatıyor.  Yine de bazı anlattığı şeylerin parçalarını birleştirmek için öğretmenlerimizi sık ziyaret etmemiz gerekiyor.

Geçen hafta sorumluluk eğitimi kapsamında dişlerimizi düzenli fırçalamayı öğrendik. Aslında tüm günler sabah ve akşam olarak boyanmış dolu ise sağlam diş , boşluk varsa çürük diş hakediyordu.  Kerem in de sabah fırçalama konusunda eksiği  vardı.Ama benim gönlüm çürük diş kesip Kerem in yakasında çürük dişle göndermeye razı olmadı ( yufka yürekli anne:( ) diğer yandan hepsini boyatsam doğru olmayacak ki  en önemli şeyimiz onların doğruları öğrenmesi.  Eksik kalan günümüzle birlikte gönderdik kağıdımızı, yakasına diş takma görevi öğretmenine düştü. Akşam geldiğimde sağlam dişini gururla buzolabına magnetle asmıştı.

Bu haftanın konusu ise Uyku saati. Benim en zorlandığım saatler olduğu için favorim.  Listemizi yatağımızın ucuna astık yatma saatinde  tek tek üzerinden geçiyoruz. Her şey tamam listede uyku saati dışıda; ilk gün erken uyumayı başardık fakat dün yine geçti 21:30 limitini. Vaktinde uyuma kısmını boş bırakacağım yarın. İşe yarayaak ve uyku alışkanlığı sonrasında gülen surat alabilecek mi  acaba ?

 Bu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir