Aliminyum Kaplarla Araba Faaliyeti

Sınıf katılım çalışmasında çocuklarla aliminyum  kaplardan arabalar yapmış ve bu yazımızda anlatmıştık.  Sınıf etkinlik çalışmasında tüm malzemeleri çocukların yapabilecekleri halde grup grup hazırlamıştım. Çalışma sonrası fazla hazırladıklarımdan araba yapımına evde de devam ettik. İşte  Aliminyum Kaplardan Arabalar ve yapılış detayları:

 Kullanılan Malzemeler; aliminyum kap ( tercihe göre büyük de olabilir), çöp şiş kürdanı, kendinden yapışkanlı sünger kağıtlar, renkli kartonlar.  sünger kağıtlardan tekerler, ağız detayları hazırlayıp, kağıt kartondan gözleri kestik .

aliminaraba1

 

aliminaraba2

 

Kürdanı aliminyum kabın belirlediğimiz noktalarından geçirerek tekerlekler için yer hazırladık. Burada sünger kağıttan hazırlanan tekerlekler  kürdanın uçlarına takılabilir, okulda öyle yaptık. Ya da süngerler direk dış yüzeye yapıştırılabilir.   Göz ve ağız için  kullanılacak daha önceden kesillen  kartonları da yapıştırdığımızda arabalarımız  hazır.

aliminaraba4

 

aliminaraba3

Arabalar filminin,  Şimşek  Mc Queen’in hayranı oğlum  tarafından çok sevildi bu faaliyet.  Tam 4 yaş çocuklarının kesme- biçme – yapıştırma yapabileceği bir etkinlik olduğunu düşünüyoruz.

aliminaraba5

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir