ALBÜM VE DEFTER


Her ne kadar günümüzde dijital fotoğraflar çeksek de baskı yapılmış fotoğrafların değeri hala başkadır benim gözümde. Seçtiğim güzel fotoğrafları baskı yaptırır, albüme veya çerçevelere yerleştiririm. Ama sadece fotoğrafın güzel olması yetmez, albümde güzel olacak benim için; fotoğrafçıların dağıttığı albümlere de yerleştiremem kolay kolay. İşte durum böyle olunca kendi albümümü kendim yapayım dedim.

Gerekli Malzemeler; albüm fotoğraf stüdyolarından verilenler ideal), kumaş, tutkal, mukavva, süs için kurdela.

Yapılışına gelince;

Kumaşlardan yapılan bebek albümlerinden esinlenerek evde bulunan albümü defter kaplar gibi kumaşla kapladım. İç yüzeyin kaplanmış defter görüntüsünü yok etmek için de uygun boyutlarda kestiğim ve kumaşla kapladığım mukavvayı kullandım.

Geriye kalan süslemesi için de kurdelalardan faydalandım. Kurdelalardan çiçekler yaparak üzerine yapıştırdım. Ve sonuçta severek kullanacağım bir albümüm oldu.

Sonra hızımı alamayıp aynı mantıkla bir de küçük defter kapladım. Süslü defterleri de oldum bittim severim zaten. Defteri saten kumaş ile kaplayıp, organze kurdela ve pullar ile süsledim. Ve çantamda taşımaya başladım.

Özellikle ergenlik döneminde çocuğu olan anneler; bu şekilde süslenmiş defterleri yaz tatiline girecek olan çocuklarınıza hediye edip günlük yazma alışkanlığının başlamasına yardımcı olabilirsiniz. (Tabii bu günlük yazma ve süslü defter hep kız işi gibi duruyor). Lafı çok uzattım biliyorum ama günlük tutma konusunda faydalıdır ve zararlıdır diyen 2 tez var. Bunun detaylarını başka bir yazıya bırakayım. Ben kendi adıma günlük yazmayı seviyorum ve yaklaşık 20 yıldır yazıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com