Ahududu Reçeli

Bütün reçel çeşitlerini çok sevsem de mis gibi kokusu ve farklı lezzetiyle favorim ahududu reçelidir. Bahçemizden topladığımız bir sepet ahuduyla kayınvalidemin reçel yaptığını görünce bu yüzden çok sevindim. Sizlerle paylaşmak için hemen kağıt kalem alıp tarifini yazdım. İşte ahududu reçelinin tarifi:

2.5 su bardağı şeker 3 su bardağı  suya konulur, kaynadıktan sonra onbeş dakika daha pişirilir. Bir tabağa bir damla damlatılırak kıvamına bakılır, reçelin şerbeti yeterince koyulaştıysa  içine ahududular eklenir . Meyveleriyle birlikte de onbeş dakika daha kaynadıktan sonra bir limon sıkılır , bir taşım daha kaynatıldıktan sonra ateşten alınır. Afiyet olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Yelda’cım ahududu ne kadar koyarsan olur biz 3 bardak dolusu kadar koyduk,

  Enerji; ev yapımın tadına ve kokusuna doyum olmuyor bir dene:)

  Mehtap; çok teşekkürler

  Ayşe Hanım, bizdeki karadut değil, frambuaz dediklerinden, ayrıca bir tanesi ters dut olmak üzere iki karadut ağacımız daha var, doya doya dut yiyoruz bu sayede:)

 2. Annenizin eline sağlık.Evde reçel turşu gibi hazırlıkları büyükler yapınca iyi oluyor.Hazırca rafa kaldırılıyor.Benim sormak istediğim ahududu meyvesi, bizim karadut olarak bildiğimiz meyve mi yoksa ayrı bir bitki mi? Bazıları karaduta da ahududu diyor Sevgiler

 3. harika görünüyor.annenizin ellerine sağlık.

 4. Bayılırım.Hiç yapmadım.Tarif için teşekkürler.Sevgiler:))

 5. Kayınvalidenizin ellerine sağlık
  benim favori çilek reçeli ama annem çok sever ahududu reçelini çoğunlukla hazır alırız. Yapmak lazım aslında
  Birşey soracağım bu tarif aşağı yukarı nekadar (Kg) ahududu için.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com