Ahtapot Saat

1. sınıfta olan oğlum bir proje ödeviyle geldi eve. Projenin konusu bir saat yapmaktı, öyle hevesliydi ki bizimki bir an önce yapmak istiyordu projesini. Birkaç gün süremiz olduğu için hemen geçmedik başına. Benim aklımdaki daha önce yapmış olduğumuz cd saatlerden yapmak olsa da oğlum bir arkadaşından esinlenmiş olacak  saatin ahtapot şeklinde olmasını istedi. Evdeki karton el işi kağıdı gibi malzemeleri ortaya çıkarıp başladık projemize.

Yemek tabağını şablon kullanarak ahtapotun başını kartona çizdik. Normalde sekiz bacaklı olsa da ahtapotlar, biz o kafanın altına ancak beş bacak sığdırabildik. Beş bacaklı ahtapotumuzun üzerini mor renkli elişi kağıdıyla kapladık. Bacaklarına mavi renkli elişi kağıdından yuvarlaklar kesip yapıştırarak vantuzlarını oluşturduk.

Saatin rakamlarını da çizdikten sonra beyaz kartondan akrep ve yelkovan hazırladık. Bir raptiye yardımıyla saatin ortasına tutturduk. Raptiyenin sivri ucu miniklerin ellerine zarar vermesin diye arkadan bir silgi ile kapattık.

19 thoughts on “Ahtapot Saat

 1. Ahtopot harika olmuş.. ellerinize sağlık….
  bizde de bu hafta ödev,atık malzemelerden bir şeyler hazırlamaktı.. bende netten araştırıp baktım ..bora da eski cd nin üzerini çizdi ve kağıtlardan balık yaptık.. :))

 2. Çok tatlısınız. Biz de yapardık oğlumla ve kızımla. Ne güzel zamanlardır bunlar.Tadını çıkartın. Sevgiler.

 3. Ahtapot salatası diye okuyarak gelipte bu şirin ahtapotla karşılaşmak süper oldu :)) Harika olmuş gerçekten iyi ki ahtapot istemiş çok sevdim ben :))
  Ellerinize sağlık…
  Sevgiler…

 4. Nunu; teşekkürler

  Pelin: Harika bir proje olmuştur eminim eline sağlık Bora’nın da, senin de

  Nedret; çok teşekkürler, dediğin gibi yaşadığımız her anın kıymetini bilmeli, zaman oyle çabuk geçiyorki

  Sdilek; Öğretmeni de çok beğenmiş:) teşekkürler

  El*ff: Çok güldüm ahtapot salatasına:)) Saati beğendiğine sevindim çok teşekkürler

 5. ahtapot hiç bu kadar sevimli olmamıştı. Denizde açılırken tek korkum bir ahtapota rastlamaktır, o da olmasa Yunanistana kadar yüzeceksin der bizim evdekiler :)))

 6. çok şirin oldu bn kardeşime annemle yapyık öğretmn istemiş çok şekerdi…

 7. çok güzel sunmuşsunuz. bende saatleri öğrenirken bu siteye girdim ve çok güzel daha yeni şeyler eklen mesini isterim o zaman sık sık girerim çün kü çok beyendim bu siteyi kurana teşekkür ederim

 8. bende buna benzer bir saat yapacağım.tebrikler çooook güzel olmuş.bizede aynı ödev geldi.sizinkiharika olmuş.bende sizin gibi yapacağım

 9. aynısını biraz değiştirerek yaptık çok güzel oldu sizin yaptığınızdan esinlenerek yaptık çok güzel olmuş elinize sağlık 🙂

 10. öğretmen ödev verdi ve ben bunu yaptım hoca çok beğendi çok teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir