AHŞAP BONCUKLARDAN BİLEZİK

Bütün mağazalarda indirimler başladı. Ben de yaz başından beri pek alışveriş yapmamış olduğumdan, indirimler bu kadar erken başlayınca çok mutlu oldum. Geçenlerde indirimde ne var ne yok diye bakarken Nine West ‘de  bir bilezik seti beğendim. Set diyorum çünkü üç bilezik bir arada duruyordu. Biri düz diğer ikisi desenli üç bilezik ince bir kurdelayla bağlanarak birleştirilmişti. Boncukların bizim çeşitli projelerimizde kullandığımız ahşap boncuklardan olduğunu fark ettim.

Tabi ilk işim hemen boncukçuya gidip boncuklardan satın almak oldu. Önce boncuklardan hepsini tek tek zımparaladım. Bu işlem için ahşap boyama yaparken kullandığım sünger zımparalardan kullandım. Daha sonra kalın lastikli misinaya dizdim. Her bir bileziğe on üç boncuk sığdı. Bileziklerden birini düz olarak, diğerini ise boncukların üzerine desenler çizerek, ikisi birlikte kullanmayı düşündüm.

Bu ilk bilezik. Diğerini ise bir sonraki yazımda göreceksiniz.

6 thoughts on “AHŞAP BONCUKLARDAN BİLEZİK

  1. iste uretmek bu demek;)

    desenli olanlari cok merak ediyorum, kendinden desenli degil de sizin olusturdugunuz desenlerden olusmasi cok hos. bekliyoruz…

  2. Bence süper fikir, kimbilir nine wet’te ne kadardı o bilezikler. Güle güle kullan. Sevgiler 🙂

  3. Huhuuu!Ben geldim!Cok guzel olmus, ellerine saglik.Bir arkadasimda dugun kiyafeti icin bu boncuklarin dore renginden bilezik yapmisti.Pek de guzel olmustu valla.Bi suru para vermek yerine , en guzeli evde yapmak:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir